1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 1. Smolka (Mical, Řehoř), 28. Šimeček (Nedrda, Böhm), 35. Písařík (Procházka, Havlůj), 60. Stříbrný (Šimeček) – 2. Hozák (Arnošt, Wojnar), 40. Kellerstein (Hlaváč, Wojnar).Vyloučení: 6:5. Vyšší tresty 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Domský – Kurtin, Beneš. Diváci: 228.

Hosnedl (Kubík) – Urbánek, Havlůj (C), Steinocher, Fučík, Nedrda (A), Hoffmann – Kýhos (A), Písařík, Procházka – Smolka, Řehoř, Mical – Šimeček, Stříbrný, Drašar – Böhm, Dohnal, Kysela Trenér: Vladimír Machulda

Kopřiva (Zeithamel) – Zedek, Kolařík, Straka, Chalupa, Šána, Fiala – Hlaváč (A), Vacín, Turek – Kellerstein, Řepík, Pejchal – Kropáček, Hozák (C), Hrala – Arnošt, Kastner, Wojnar – Hasil Trenér: Jaroslav Nedvěd

A-tým si v šestatřicátém kole II. ligy jel vyřídit účty do mosteckého revíru, tamní Lvi jej totiž během předchozích utkání pořádně potrápili a nakonec i třikrát porazili. Na energický souboj došlo i tentokrát. Áčko nakonec z přetlačované vytěžilo dvě branky, soupeř byl úspěšnější. Nevyšel ani vabank s prázdnou brankou, Letci odjeli z Mostu s porážkou 2:4.

Duel prvních dvou mužstev tabulky zatím doposud vždy nabídl atraktivní podívanou. Středeční souboj Letců se Lvy nepsané pravidlo znovu potvrdil, týmy se do sebe totiž nekompromisně zakously už od samého začátku. „Byl to boj od první až do poslední minuty,“ líčil útočník Adam Kellerstein.

Premiérový gól padl po pouhých dvaadvaceti vteřinách, skórovali domácí. Hostující posádka z hangáru však hbitě reagovala, díky parádnímu zakončení vyrovnal zápasový účet Jiří Hozák. Do konce první třetiny už si však oba gólmani své brankoviště pohlídali.

Po přestávce se Mosteckým podařilo zkušeného Miroslava Kopřivu propálit, a to hned dvakrát. „Potrestali každou naši chybu,“ vysvětloval Adam Kellerstein. Zdálo se, že Lvi dvougólový náskok udrží minimálně do konce dějství. Osm vteřin před bzučákem je však přesnou ranou překvapil právě šestadvacetiletý forvard Kellerstein.

Poslední třetina přinesla hned několik nebezpečných šancí na obou stranách, Letci sahali po vyrovnání. „Měli jsme pár super šancí, ale bohužel jsme neproměnili. Chybělo nám štěstí v zakončeních,“ komentoval dál střelec druhého gólu.

Áčko v závěru zkusilo loterii hry bez brankáře, hokejisté Mostu ovšem tento krok potrestali přesnou ranou do prázdné brány. „Jedná se o velmi zkušený a útočný tým, který nás prověřuje snad nejvíc ze všech ve skupině,“ dodal Kellerstein.

Letňany tak nakonec domácím podlehly 2:4, čímž skončila vítězná čtyřzápasová série, nicméně i přesto drží první místo tabulky s šestibodovým náskokem. Důležitá však budou následující utkání. Adam Kellerstein proto závěrem vybízel: „Musíme se z toho poučit a jít dál. Hlavní bude zapracovat především na obranné fázi hry.“