1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 41. Turek (Wojnar), 60. Kastner. Vyloučení: 9:7. Vyšší tresty 0:0. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Domský – Kurtin, Beneš. Diváci: 271.

Kopřiva (41. Zeithaml) – Zedek, Kolářík, Straka, Chalupa, Šána, Fiala – Wojnar, Vacín, Hlaváč (A), Kellerstein, Turek, Řepík, T. Pejchal, Kropáček, Hozák (C), Hrala, Smola, Kastner, Arnošt, Hasil. Trenér: Jaroslav Nedvěd

Nová Paka

Krinwald (13. Ševců) – Jonáš, Leder, Najman, Suvorov, Eklund, Filip, Jachanov – Poppel, Paršakov, Dlask, Malík (C), Nezbeda (A), Popov, Hnik (A), Foerster, Krsek, Najman. Trenér: Pavel Fedulov

Do hangáru přijela v rámci 37. kola II. ligy Nová Paka, dosavadní vzájemná bilance přitom jasně hrála ve prospěch Letňanských. Ti i tentokrát ostřelovali bránu soupeře s klinickou přesností, už v úvodu duelu si domácí vypracovali třígólový náskok, nakonec nasázeli soupeři branek hned osm. Čtyřmi trefami se blýskl Lukáš Kastner, Letci přehráli Novopacké jasně 8:3.

Poslední čtyři vzájemná utkání jasně ovládli Letci. A začátek sobotního klání se odehrával v podobném duchu, áčko na ledě dominovalo. ,„Rychle jsme zakládali protiútoky a v zakončení se nám dařilo,” pochvaloval si Zoran Fiala. Jeho tým měl již ve 13. minutě na kontě pohodlný náskok v podobě tří gólů.

V prostředním dějství dovršil hattrick využitou přesilovkou Lukáš Kastner, nakonec dal branky celkem čtyři. Novopačtí se však k výhodě jednoho hráče v poli navíc záhy dostali také a to dvakrát do konce třetiny. V obou případech prohřešek proti pravidlům potrestali gólem. Nicméně pražská letka se nezastavila a poslední slovo měla před druhou sirénou ona – 6:2.

O góly nebyla nouze ani v poslední části duelu. Letci skórovali dvakrát, v obou případech se podílelo na brance trio Hlaváč, Kellerstein a Kropáček. Půl minuty před koncem ještě zareagovali hosté, v závěru tak upravili výsledek na 8:3. V utkání stěžejní roli sehrály přesilovky, padlo v nich dohromady šest gólů.

Letňany si do tabulky připsali další tři cenné body a stále tak drží výtečnou pozici do play-off. ,,Zápas se vyvíjel podle našich představ a vítězství jsme si zasloužili,” uzavřel Fiala. Do konce základní části zbývá odehrát pět zápasů.