2. liga 2021/22 - Sever, 39

16. 2. 2022, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky:17. Šilar (Volráb), 21. Volráb (Zajan, Kučera), 27. Zika (Volráb, Faigl) – 13. Vacín (Zedek, Hrala), 37. Kastner (Chalupa, Hlaváč), 39. Kellerstein (Zedek, Kropáček), 52. Kastner (Zedek, Wojnar), 53. Kellerstein (Wojnar), 57. Kellerstein (Straka, Kropáček), 60. Kastner (Wojnar, Straka). Vyloučení: 4:5. Vyšší tresty 0:0. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Pastier – Toman, Janíček. Diváci: 259.

HC Děčín

Skokan – Pöschl, Kučera, F. Černohorský, Kaltenböck, Loukota, Ferbas, V. Tůma – Ekrt, Fojt, Ineman - Faigl, Volráb (C), Šeliga - Zajan, Zika, Šilar, Janoušek Trenér: Vladimír Kýhos

HC Letci Letňany

Zeithaml – Chalupa, Straka, Zedek, Šána, Fiala, Potěchin – Hrala, Hlaváč (A), Kellerstein - Turek, Pejchal, Vacín - Hozák (C), Kastner, Smola - Hasil, Arnošt, Půlpán, Wojnar, Kropáček Trenér: Jaroslav Nedvěd

A-tým se v devětatřicátém kole II. ligy vydal na lov do Děčína. Letci se s tamními Medvědy v probíhající sezóně potkali už celkem pětkrát a pokaždé přitom ukořistili výhru. Tentokrát se soupeř dlouho vzpíral, ještě do 52. minuty byl stav nerozhodný. V závěru utkání se však duo Lukáš Kastner a Adam Kellerstein postaralo o definitivní rozuzlení. Dohromady nastříleli čtyři góly a oba si na své konto zároveň připsali hattrick. Áčko tak nakonec zvítězilo 7:3.

Hokejisté Děčína zažívají krušné časy, aktuálně se totiž nacházejí na sedmé příčce a bojují o záchranu ve druhé lize. Naopak Letňanští se drží na výsluní tabulky a do play-off by si vedoucí pozici rádi udrželi. Oběma mužstvům proto ve středečním utkání šlo o hodně, což bylo znát i na jejich nasazení.

První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu. Skóre otevřeli Letci, jako první se trefil Lukáš Vacín. A-tým pak svůj tlak znovu navýšil, ovšem gól z akce nepadl. Naopak domácí se činili. Udeřili rychlým protiútokem a brankový rozdíl rázem smazali.

Medvědům zřejmě srovnávací gól dodal kuráž i do druhého dějství, v něm totiž skórovali už po dvanácti vteřinách. Kotouč pak navíc do sítě letňanského gólmana poslali ještě jednou. Odskočit se jim však nepodařilo na dlouhou dobu. Díky střelcům Adamu Kellersteinovi a Lukáši Kastnerovi se do kabin odcházelo za stavu 2:2.

„Srovnat na konci třetiny pro nás bylo neskutečně důležité, dostalo nás to do větší pohody. Mohli jsme tak do poslední části nastoupit v lepším rozpoložení než soupeř,“ komentoval šestadvacetiletý Adam Kellerstein.

Mladý forvard měl pravdu. Společně se svým parťák Lukášem Kastnerem do závěru utkání nastoupili v parádní formě. Oba si připsali po dvou gólech a završili tak nejen své hattricky, ale především další důležité vítězství pro Letňany. Skóre na tabuli zářilo v jejich prospěch 7:3.

„Mám radost z každé branky. Tentokrát jsem se navíc radoval i za Kasťu, který vstřelil tři nádherné góly. Ze všeho nejvíc mě ale těší, že jsme zápas otočili a vezeme další body do hangáru,“ shrnul veselící se Adam Kellerstein.

Středeční úspěšný duel snad áčku dodal sílu na sobotní domácí utkání. V něm se totiž posádka z Ice Arény utká s takzvaným prokletým soupeřem – s Hronovem. Přijďte Letcům zafandit v 17 hodin, třeba se s vaší podporou konečně podaří kletbu prolomit.