2. liga 2021/22 - Sever, 40

19. 2. 2022, 17:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 6. Půlpán (Kastner), 27. Půlpán (Kastner, Straka), 33. Půlpán (Kastner, Straka), 56. Kellerstein (Hlaváč) – 34. Lebedkin (Degterev), 43. Matouš (Degterev), 49. Kozák (Bucek, Janda). Vyloučení: 6:7. Vyšší tresty 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Kosnar – Gregar, Hradil . Diváci: 220.

HC Letci Letňany

Zeithaml – Zedek, Straka, Šáňa, Potechin, Hanuš, Chalupa, Fila – Kellerstein, Turek, Hlaváč (A), Vacín, Wojnar, Arnošt, Kropáček, T. Pejchal, Hrala, Hozák (C), Kastner, A. Půlpán, Hasil. Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Wikov Hronov

Pluháček – Kynčl, Degterev, Mikulec, Suk (A), Romanov – Nazarov, Hašlar, Matouš (A), Janda, Bucek, Teuber, Lebedkin, Kozák (C), Achmedjanov. Trenér: Martin Kozák

Byl to jeho den. Devětadvacetiletý útočník áčka Aleš Půlpán hattrickem zařídil první výhru nad Hronovem v letošní sezoně. Ve čtyřicátém kole II. ligy tak Letci konečně přetrhli nepříjemnou šňůru porážek ve vzájemné bilanci a tým ze severovýchodu Čech konečně obrali o všechny tři body. I přes velkou střeleckou převahu domácích šlo o dramatický souboj až do konce utkání, Letňany si však vedení nenechaly vzít a zvítězily 4:3.

Konečně přišel zlom a karty se obrátily.

Mužstvo kouče Jaroslava Nedvěda si v sobotním duelu připsalo premiérovou výhru nad Hronovem. Neoblíbený sok je konečně pokořen! Velkou měrou se na vítězství podílel forvard Aleš Půlpán, který vsítil hned tři branky: ‚‚Žádná speciální příprava na zápas neproběhla, první a třetí gól byl zásluhou spíš mých parťáků z útoku,‘‘ chválil si střelec spolupráci se zbytkem formace.

Po dvou třetinách Letňany držely pohodlný náskok 3:1, právě branková propast byla podle Půlpána důležitá: ‚‚Dokázali jsme odskočit na rozdíl dvou gólů, to se nám v předchozích duelech s tímto soupeřem nepovedlo.‘‘ Hosté se ale v poslední části nevzdali a jejich snažení vyústilo dvěma trefami ve srovnání na 3:3. ‚‚Hronov na nás zkrátka umí a ukázal, že s námi drží krok za každého stavu,‘‘ komentoval střelec hattricku.

Rozhodnutí nakonec padlo v 56. minutě, kdy Hronovu zasadil poslední úder Adam Kellerstein. Na obrat už se soupeř nevzmohl.

Žádné velké změny ve hře Letců neproběhly, podle Půlpána tým bojoval stejně jako v předešlých duelech. ‚‚I v dosavadních utkáních s Hronovem jsme měli střelecky i herně navrch.‘‘ Klíčová prý byla trpělivost: ‚‚Věděli jsme, že když budeme hrát pořád stejně, tak se to zlomí a vítězství přijde.‘‘

Letci tak čtvrtou desítku zápasů ve druhé lize odstartovali nejlépe, jak mohli. Napošesté se jim konečně podařilo zdolat Hronov, se kterým se dost možná potkají i v nadstavbové části.

‚‚V play-off to bude úplně jiný hokej, jiná soutěž. A my musíme ukázat, že jsme na něj připraveni,‘‘ uzavřel Půlpán.