1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 8. Wojnar (Turek), 10. Hozák (Kastner, Hlaváč), 55. Wojnar (Zedek), 56. Hlaváč (Hozák) – 5. Tlačil (Kolouch, Rohlík), 6. Pinkas (Saňa), 7. Sirotek (TS). Vyloučení: 6:6.Vyšší tresty: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Zeithaml (7. Kopřiva) - Zedek, Pika, Kučera, Fiala, Houška, Lokajíček, Kolařík, Pohl - Turek, Arnošt, Wojnar - Hozák, Kastner, Hlaváč (C) - Kellerstein, Pejchal, Hrala - Vacín, Hasil, Guryevsky

HC Příbram

Šofr - Hlaváček, Straka, Saňa, Malý, Jelínek, Zdeněk - Rohlík, Josefus (C), Panna - Tlačil, Pinkas, Chlouba - Seniov, Sirotek, Tejral - Kolouch, Furch, Káník - Matějček

Po delší době si Letci znovu užívali domácího ledu, Příbramští se ovšem cizího území nezalekli a v úvodních deseti minutách hned třikrát skórovali. „Vstup do zápasu nám hrubě nevyšel, soupeř nás přehrál, dal dvě branky a pak ještě jednu z trestného střílení,“ popisoval nepovedený start asistent trenéra Ondřej Poul.

Domácí ale vzápětí dostali nový impuls. „Zdrželi jsme hru, když jsme vystřídali gólmana,“ vysvětloval Poul. Hráči zapnuli motory a nadechli se k senzačnímu comebacku. „Výkon se zase zvedl, postupně jsme zmenšovali rozdíl.“

Ještě do konce první části Letci snížili na 2:3, manko pak naháněli až do závěrečné části duelu. Během druhé třetiny A-tým ubránil šest minut v oslabení, soupeř početní výhodu nevyužil.

Plán pro finiš zněl jasně: rychle dohnat ztrátu a pak pokračovat v útoku. „Do koncovky jsme šli s vědomím, že kdo se trefí první, vyhraje.“ Taktickou bitvu plnou šancí na obou stranách nakonec ovládly Letňany. „Rozhodujícímu gólu předcházela perfektně sehraná akce,“ vyzdvihoval osudový moment asistent kouče. Rozhodl kapitán Jan Hlaváč.

Příbram se snažila překulit momentum na svou stranu, ale finální power-play nezabrala. Letci tlak ustáli. „Bránili jsme proti šesti hráčům, utkání nás stálo neskutečně moc námahy,“ přiznal Poul náročnost souboje. Mužstvo těžkou prověrku zvládlo. „Obrátili jsme vývoj a vyhráli, tým předvedl nejen fyzickou zdatnost, ale i sílu charakteru."

Letňany – HC Příbram 4:3 (2:3, 0:0, 2:0)

• 10. září: Letci – Děčín (17:30)