Začíná kvalifikační skupina o II. národní ligu
pondělí 13. března 2017

Všechno jinak! Muži jdou do boje, ale na úplně cizím poli

Po sobotní výhře 11:2 nad rezervou Kobry zdravili Letci své fanoušky s pohárem nad hlavou. Na žádné bujaré oslavy ale není čas. Už tento týden totiž obhájci vítězství v Pražském přeboru rozehrají kvalifikaci o postup do II. národní ligy. Dva dny před jejím startem však letňanským mužům přibyly starosti navíc - nečekaně totiž byli přeřazení do jiné skupiny, v níž neznají sílu soupeřů.

Původně se Letci měli poměřit s Rodosem Dvůr Králové, Mělníkem a Louny. Jenže vedení soutěže nakonec muselo kvalifikační skupiny nově rozdělit z důvodu nepřihlášení mužstva z Libereckého kraje a Letňany tak v pondělí definitivně přeřadilo do zcela "neznáma". 

"Na něco se připravujete, sledujete zápasy příštích soupeřů a pak vám zavolají a oznámí, že se utkáte s někým jiným," nechápal rozhořčený trenér Jan Doutnáč. "Proč přeřadili zrovna nás? Prý jsme novým soupeřům nejblíž," neuspokojil ho tento důvod.

Těmi novými soupeři jsou Cheb a Český Krumlov, kde Letci kvalifikaci tuto středu rozehrají. Následně oba soky přivítají doma a na apríla skupinu zakončí v Chebu.

Vítěz této skupiny "B" dostane právo vyzvat vítěze skupiny "A", v níž měli Letci hrát původně. Velké finále pak rozhodne o postupujícím do II. národní ligy, která je cílem letňanského hokeje.

Letce tak kromě neznáma čeká také náročné cestování. A rychlé shánění nových informací k tomu. "Obvolám všechny možné kontakty, které by mohly něco vědět, protože my o Chebu, ani Českém Krumlovu zatím nevíme téměř nic," přiznává Doutnáč. 

Nová skupina by údajně měla být lehčí překážkou než ta původní. "Já na tohle ale moc nespoléhám," tvrdí trenér. "Třeba Český Krumlov může být na úrovni pátého týmu Pražského přeboru, ale taky může být na úrovni, kdy mu nebudeme sahat ani po kotníky. Utkat se s cizími týmy ale bude nový adrenalin."

Pokud by Letci postoupili, dosáhli by největšího úspěchu v dosavadní historii letňanského "A" mužstva. A dělají pro to, co se dá - trenérský tým posílil Martin Rousek, hráči už trénují dvakrát týdně a do stabilního kádru se snaží začlenit i ve formě hrající juniory. Naposledy se to povedlo obránci Jakubovi Kučerovi, který si prý zřejmě řekl o místo v základní sestavě.

Doutnáč doufá, že čas na historický postup nastává právě letos. "Kdy jindy než teď?" věří svému kádru. Ten je stejně dravý, stejně sebevědomý, ale vyzrálejší a zkušenější o loňskou kvalifikaci. "Navíc cítíme, že máme podporu od vedení klubu, a je to znát. V tomhle se tu udělal obrovský posun," dodává kouč.

Ještě v sobotu si Letci mohli proti Kobře užívat zápas v poklidném tempu. Odteď už nebude důvod se šetřit.

Boj začíná.

HC Letci - Kobra Praha B 11:2 (4:2, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 4. Král, 13. Král (Valder, Bílek), 14. Kautský (Šramota, Mišner), 17. Bílek (Valder), 21. Mišner (Štěpán), 38. Mišner, 42. Mrázek (Uhlíř), 44. Šramota (Mišner, Šulc), 45. Valder (Král), 53. Kadaně (Mrázek, Uhlíř), 55. Mišner (Štěpán, Šramota) - 3. Hein (Král), 12. Sládek (Petrov, Sovík).

Program kvalifikace o II. národní ligu

  • 15. 3.: Český Krumlov - HC Letci
  • 22. 3.: HC Letci - Cheb
  • 25. 3.: HC Letci - Český Krumlov
  • 1. 4.: Cheb - HC Letci

Čtěte také

Podcast hokej zblízka