Letcům se nepříjemně zranili dva hráči
úterý 21. února 2017

Muži Kobru vysoko porazili. Na ledě to chvílemi jiskřilo

Letňanské "áčko" má za sebou zápas, na který jen tak nezapomene. Ne snad, že by šlo o tak krásnou podívanou. "Béčko" Kobry Letci porazili 9:2, přičemž se nijak extrémně nenadřeli. Ve druhé třetině se ovšem zranili dva hráči Letňan, což ovlivnilo následný průběh utkání. V něm se chvílemi jiskřilo a situace se uklidnila až v poslední části. V té Letci vyhráli nejvyšším rozdílem a potvrdili svoji dominanci.

Úvodní perioda byla výsledkově nejvyrovnanější. Svěřenci trenéra Jana Doutnáče ji pro sebe získali nejtěsnějším možným rozdílem 2:1. Skóre chtěli navyšovat i dále, což se dařilo, ale zároveň to nebylo zadarmo.

Souboj totiž poznamenala tvrdá hra soupeře, která byla v některých případech až za hranicí pravidel. "Zranili se nám dva hráči. Jeden měl podezření na zlomenou klíční kost a druhý přetrženou achilovku. Ještě nevím, jak to dopadlo, ale každopádně jeden div neodešel po svých a druhý nemohl hnout s rukou," popsal Doutnáč inkriminované momenty. 

Zápas se tak změnil v silový souboj. Bylo to o tom, kdo koho přetlačí. "Rozhodčí dal tomu jejich hráči desítku, pak se tam chvilku jiskřilo. Na konci mi jejich trenér podal ruku a za svého hráče se omluvil," potěšilo Doutnáče.

Do druhé přestávky se šlo za stavu 4:1, a zápas se pak vlastně už jen dohrával. Závěrečné dějství bylo o poznání klidnější. Letňanům se navíc dařilo přidávat další branky. 

"Snažili jsme se to tam převést do srandy a dohrát to v klidu, aby se to nervalo a nebylo zbytečně moc zraněných," kouč vysvětlil, s jakým cílem šlo mužstvo do poslední periody.

Trenér Letců zároveň přiznal, že je hodně vidět, jak je soutěž už rozhodnutá. "Musí se to dohrát, já tomu rozumím. Má to nějaká pravidla. Na druhou stranu je v těch zápasech znát, že nic neřeší." 

Mužstvo se tak stmelilo na ledě, ale večer ještě nekončil. Muži se proto vydali na společné jídlo. "O půlnoci jsme vyrazili do "Mekáče" na velkou večeři, takže byla sranda," prozradil Doutnáč. 

Kobra - HC Letci 2:9 (1:2, 0:2, 1:5)
Branky a nahrávky: 18. Malovický (Rečka, Dostál), 60. Rečka (Šubrt, Gron) – 2. Bílek (Valder), 4. Štěpán (Mišner, Šulc), 37. Mišner (Štěpán, Valder), 40. Valder (Božilov, Mišner), 46. Šramota (Šulc), 50. Šulc (Mrázek), 52. Valder (Božilov), 54. Valder (Božilov), 56. Mišner (Šramota)

Čtěte také

Podcast hokej zblízka