Program ČSLH připravuje Týden hokeje
pátek 13. ledna 2017

Pojď hrát hokej! Letci zvou děti, aby si zkusily trénink

Máte doma aktivní ratolest? Přemýšleli jste o tom, že by se vaše dítě mohlo stát potencionálním Letcem, ale nevíte, kdy by měl s hokejem začít? Koncem ledna pořádá unikátní program Pojď hrát hokej podporovaný Českým svazem ledního hokeje akci Týden hokeje, do kterého se zapojí také klub HC Letci Letňany. Vítáni jsou všichni, tak neváhejte přijít ani vy. Zažijete spoustu zábavy.

Sobota 28. 1. 2017 od 12.00. To je termín, kdy se můžete se svými ratolestmi hlásit v letňanské Ice Areně. Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. 

Letci ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá v Ice Areně vůbec poprvé akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odnese hodnotný dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 až 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. 

Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice, postačí ale i lyžařská helma a rukavice. V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na číslo 777 029 822 s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

Více informací na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.

Jak Týden hokeje probíhal na podzim, se můžete podívat ve videu.


Program Pojď hrát hokej je čtyřletým rozvojovým projektem Českého svazu ledního hokeje, který navazuje na předchozí aktivity realizované pod tímto názvem a zaměřené především na podporu náborů v hokejových klubech. 

Program má ve své nové podobě i nadále napomáhat klubům v jejich snaze přivést nové děti na zimní stadiony, avšak vedle toho se v daleko větší míře zaměřuje na komunikaci směrem k rodičům potenciálních i stávajících hokejistů.

Vytvářený obsah je určen především rodičům dětí ve věku 4 - 10 let a má jim pomoci získat přehled o rozsahu tréninku v ledním hokeji, jeho náplni a specifikacích v jednotlivých vývojových etapách dítěte. Vedle předávání odborných informací je cílem komunikace pobavit děti i rodiče a ukázat jim krásu ledního hokeje a jeho unikátnost mezi ostatními sporty.

V neposlední řadě má komunikace napomoci s vyvracením některých mýtů, které o ledním hokeji dětí a mládeže existují. Mezi ty největší mýty patří například vysoká finanční nákladnost pro rodiče, nebezpečnost či přílišná fyzická náročnost hokeje.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka