Muži vyhráli na ledě Olympiku 16:4
neděle 08. ledna 2017

Útok na rekordní výhru? Mišner: Vlastně se nám nechtělo

V téhle sezoně už pětkrát dosáhli na dvojcifernou cifru gólů v jednom zápase, přesto byl duel s Olympikem Praha něčím výjimečný. Letňanští muži v něm totiž mohli přepsat historický rekord pražského přeboru, nakonec se jim to však nepovedlo. "Vlastně se nám ani nechtělo," přiznává nejlepší střelec a kapitán týmu Jan Mišner po jednoznačném výsledku 16:4.

O vítězi utkání bylo jasno už po první třetině, kterou Letci ovládli 6:1. A tak trenér Jan Doutnáč svým svěřencům o přestávce v kabině připomenul, že rekord je 22 gólů v jednom utkání.

Už dopředu celý tým věděl, že na ledě Olympiku stoprocentně zvítězí, otázkou jen bylo, jak velkým rozdílem. Zvlášť když měl soupeř problém vůbec sestavit mužstvo. "Bylo jich asi jen sedm a na poslední chvíli sháněli lidi, aby mohli vůbec hrát," popisuje letňanský lídr.

O co míň hráčů Olympik měl, o to víc se soustředil především na obranu. A o to víc také dokázal Letcům otrávit chuť do hokeje. To byl také hlavní důvod, proč se hráči nedokázali dostatečně namotivovat, aby dosáhli na rekord.

"Člověk se prostě přizpůsobí jejich tempu. Oni jen stáli okolo brány a nic nedělali. To se pak hraje blbě a nám se ani nechtělo snažit, když bylo o výsledku rozhodnuto. Už jsme spíš blbnuli a přestali se hýbat a bruslit," vypráví Mišner, jenž v utkání vstřelil čtyři góly a na další tři nahrál.

A dodává: "Kdybychom vydrželi celý zápas, tak by to mohlo být zajímavé. Hrát s takovým soupeřem je skoro ztráta času. Už by se měli odhlásit, protože je to úplně bezcenné. My jsme zápas vlastně dohrávali jen z povinnosti."

Olympik Praha - HC Letci 4:16 (1:6, 2:4, 1:6)
Branky a nahrávky: 20. Urbánek (Kovář), 25. Kopejtko (Čáp), 36. Urbánek (Duchan, Dorňák), 51. Urbánek (Duchan, Dorňák) – 4. Bílek (Špičan, Kazda), 7. Šramota (Mišner, Zima), 11. Kadaně (Mrázek), 12. Špičan (Bílek), 13. Mišner (Zima, Valder), 18. Zima (Šramota, Mišner), 25. Kadaně (Mrázek), 30. Mišner (Valder), 32. Koubík, 40. Bílek (Špičan), 42. Valder (Šramota, Mišner), 46. Neuman (Špičan, Bílek), 53. Špičan (Neumann, Koubík), 55. Koubík (Neumann, Špičan), 57. Mišner (Uhlíř), 59. Mišner (Uhlíř, Zima)

Čtěte také

Podcast hokej zblízka