Po čtyřech prohrách junioři zabrali
neděle 04. prosince 2016

Junioři zlomili sérii čtyř proher. Popoháněla je frustrace

Nejhorší série v sezoně je ukončena. Letňanští junioři po čtyřech porážkách za sebou konečně zvítězili a zlepšili si tak chmurnou náladu z posledních týdnů, kterou jim kazily nejenom výsledky, ale především nemoci a zranění řady borců. "Na klucích bylo vidět, že už jsou pořádně naštvaní," řekl po vítězství 6:2 nad týmem PZ Kladno jeden z trenérů Martin Uldrich.

Uplynulý víkend začal pro Letce už pátečním duelem na ledě Klatov, kde tým prohrál počtvrté za sebou. Na druhou stranu však konečně předvedl výkon, za který se nemohl v žádném případě stydět.

"Přestříleli jsme soupeře, měli jsme padesát střel, navíc mraky vyložených šancí, které jsme mohli a hlavně měli proměnit," přibližuje Uldrich.

Jenže junioři své příležitosti bohužel využít nedokázali, což rozhodlo. Přesto odjížděli z Klatov se vztyčenou hlavou. A to především díky solidnímu hernímu projevu. V potaz se navíc musel vzít fakt, že se tým skládal opět pouze z jedenácti mužů, což už je tradiční problém.

Proti Kladnu už to z tohoto pohledu bylo lepší, jelikož Letce posílilo několik hráčů z extraligového výběru juniorů Slavie. S tou mají Letňany dohodu. "Slavia chce mít své hráče víc vytěžované a nechce, aby se stalo, že budou v některém zápase stát, když se nedostanou do sestavy. Tak je máme na střídavý start my," říká Uldrich.

Letňany se sice stále nemohli opřít o početnější kolonii, tým se i pomocí ze Slavie skládal pouze ze třinácti borců, i tahle změna však sehrála pozitivní roli. 

Vše ještě umocnila touha konečně uspět a také zvýšené sebevědomí vyplývající z předchozího povedeného výkonu. 

"Kluci si rozhodně zasloužili vyhrát, hrozně si šli za vítězstvím. Bylo vidět, jak jsou frustrovaní z proher a odehráli velice slušné utkání," popisuje jeden z trenérů, jenž výkon svých svěřenců hodně oceňoval. Nejvíc se mu líbil jejich přístup.

Klatovy - HC Letci 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky hostů: Husák. Asistence: Hlinka.

HC Letci - PZ Kladno 6:2 (1:2, 4:0, 1:0)
Branky domácích: Poljanyčka, Honetschlager, Fiala, Husák, Pražienka, Kalina. Asistence: Satran, Kazda, Honetschlager, Hlinka, Kučera,  Fiala, Kazda.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka