Letci příští víkend zakončí základní část
sobota 26. listopadu 2016

Starší dorost zachránil bod v Litvínově a podlehl Slavii

V dostizích této skupiny se počítá každý bod, ale jednobodový zisk z posledního víkendu je přece jenom trochu málo. Nebo jinak - starší dorostenci Letců jistě věřili ve větší kořist. V sobotu padli 3:5 s oblíbeným soupeřem ze Slavie, o den dříve alespoň zachránili remízu v normální hrací době, když využili svoji power-play na ledě Litvínova. V příštím týdnu čekají tým tři náročné zápasy v pěti dnech.

A tím také první fázi základní části zakončí, poté přijde nadstavba. Je jasné, že v ní Letci budou hrát o záchranu v extralize, ale výchozí pozice rozhodně není špatná. 

Před posledním Litvínovem mají ve skupině Západ stále šestibodový náskok, navíc v ostatních dvou skupinách je pár outsiderů, kteří mají mnohem větší problémy. A co je nejdůležitější - skupina Západ je ze všech tří považována za vůbec nejtěžší, takže teď by se Letňany měly popasovat s o něco přijatelnějšími soupeři.

Svůj dvacetibodový účet však mohl tým Martina Rouska rozšířit, obzvlášť když byl nabuzený z posledního senzačního vítězství 8:0 nad lídrem z Chomutova. Jenže bitva se Slavií mu tentokrát příliš nesedla. 

Přitom v sobotu to byl hratelný zápas. "Ale byli jsme nedůrazní v důležitých momentech," láteřil kouč.

Klíčovým momentem byl inkasovaný gól na 1:2 devět vteřin před koncem první třetiny. "Slavia na rozdíl od nás dokázala proměnit své šance. Přitom my se dvakrát týdně zaměřujeme vyloženě na střelecký trénink, ale pořád v koncovce potřebujeme na všechno strašně moc času."

Letcům se v sobotu nepovedlo zopakovat úspěšnou hru v power-play, a tak inkasovali pátou branku. To o den dřív při hře bez brankáře dokázali vyrovnat, což bylo dost důležité vzhledem k postavení v tabulce.

Litvínov sice rozhodl v prodloužení, ale ukrojil jen malý díl bodové ztráty. Tohle utkání bylo jako na houpačce...

"Prohrávali jsme 1:3, pak jsme to otočili na 4:3. Pak jsme zase ztráceli a museli jsme dotahovat," popisoval Rousek bláznivý průběh pátečního klání. "V prodloužení jsme vsadili na dva útočníky a jednoho beka, ale nakonec se nám to nevyplatilo. Nesplnili jsme pokyny, které jsme si řekli."

O víkendu dokázali skórovat jen dva hráči v obou zápasech - Lukáš Rousek (1+2 a 1+0) a obránce Karel Klikorka (1+0 a 1+0), který vypomáhá z mladšího dorostu. "Je správně drzý, má sebevědomí a hlavně umí vystřelit," ocenil jeho přínos trenér Rousek.

Ten plánuje Klikorku i útočníka Tadeáše Pinkase využívat i v blížící se nadstavbě.

Nebylo by špatné přidat před jejím startem ještě nějaký bod navíc. Příležitost k tomu bude už v úterý, kdy Letci v dohrávce 20. kola přivítají Kladno, které je v tabulce před nimi. "Chtělo by to ještě aspoň čtyři body udělat a já doufám, že s Kladnem se nám něco podaří."

V pátek si oba týmy dají odvetu na Kladně, v sobotu Letci přivítají Plzeň.

Litvínov - HC Letci 6:5p (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Ineman, 18. Kordule (Dufek), 25. Havlík (Dufek), 41. Cikánek (Svoboda), 57. Černohorský (Kordule, Myšák), 62. Svoboda (Havlík, Pavlíček) - 13. Klikorka, 27. Soukup, 32. Rousek, 41. Larsen (Fabiánek, Rousek), 60. Larsen (Lytvynov, Rousek). Rozhodčí: Vyštejn - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 62. Střely na branku: 60:33.

HC Letci - Slavia Praha 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Klikorka (Larsen), 37. Rousek (Lytvynov), 42. Kocík (Bílek) - 9. Grim (Holý, Janča), 20. Martínek (Všetečka), 28. Hradil (Všetečka, Martínek), 41. Stark (Hradil), 60. Klapka (Grim). Rozhodčí: Pavlovič - Beneš, Svobodová. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 112. Střely na branku: 36:58.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka