Tři žákovské třídy byly o víkendu stoprocentní
úterý 25. října 2016

Páťáci řešili kuriozitu, šesťáci válí. Vyhrála také osmička

Co dělat, když se vám zraní oba brankáři? S touhle situací si museli poradit letňanští páťáci a nakonec se ukázalo, že to proti Neratovicím nebyl příliš velký problém. Ve velké formě zatím hraje také šestka, která přidala další vítězství v Mladé Boleslavi, a s tím samým soupeřem si poradili také osmáci. Jediná ze čtyř žákovských tříd, která o uplynulém víkendu měla volno, byla odpočívající sedmička.

Pětka se drží střídavých výsledků

Páťáci poslední měsíc pravidelně střídají výhry s porážkami, a tak tentokrát bylo na řadě vítězství. A rovnou vysoké. Letci porazili Neratovice 10:2 a už samotný výsledek ukazuje, že měli utkání pod kontrolou. "Byl jsem po všech stránkách spokojen," nešetřil tentokrát chválou kouč Jan Zlatohlávek.

Sobotní zápas přitom přinesl hned dva kuriózní momenty. 

Nejdřív se týmu zranili oba brankáři, a tak musel do soutěže pátých a šestých tříd nastoupit brankář ze třídy čtvrté. "Láďa Falada si ale nevedl vůbec špatně, po nervózním úvodu se rozchytal a v poslední třetině dokonce chytil trestné střílení," popisoval trenér.

Druhým kuriózním momentem byla branka v poslední vteřině první třetiny za stavu 2:2, kdy se Letci ujali vedení doslova se sirénou. V zámoří se tomu říká buzzer beater, který je znám spíš z basketbalu. Tahle branka byla pro hosty knock-outem a od druhé třetiny se už na nic nezmohli. "Přidali jsme čtyři a pak další tři góly a zaslouženě vyhráli," dodal Zlatohlávek. 

V utkání se blýskl hattrickem Tomáš Panýr.

Kouč ocenil především jednu věc: "Největší radost mi udělal fakt, že se v zápase začínají objevovat herní věci z tréninků, zejména přenášení hry na slabou stranu a efektní koncovka. Hráči už cíleně zakončují tam, kam chtějí, a nepadají náhodné a šťastné góly jako v minulých kolech."

5. třída: HC Letci - Neratovice 10:2 (3:2, 4:0, 3:0)
Branky domácích: Panýr 3, Liberda 2, Dvořák 2, Klíma, Kudrna, Porubský. Asistence: Hynek, Panýr, Porubský, Vančura, Žák.

Šestka zůstává na vítězné vlně

Šesťáci po pomalejším rozjezdu do sezony natahují parádní sérii vítězství, která čítá už šest úspěšných zápasů. Tentokrát to ale nebylo nic jednoduchého, Letci v Mladé Boleslavi vyhráli těsně 6:5.

"První třetina byla z našeho pohledu velmi dobrá, hráli jsme, co jsme chtěli," hodnotil trenér Ladislav Kadaně. Také se jeho družina dostala do vedení 2:0 a po většinu utkání si držela mírný odstup. V divoké třetí třetině však Středočeši srovnali.

"Boleslav má výborný mančaft, byl to jeden z nejlepších zápasů, které jsme letos odehráli," liboval si Kadaně. "Možná jsme trošku tahali za kratší konec, ale dokázali jsme to urvat na svou stranu a to se cení," dodal.

V tomhle zápase zazářil čtyřmi trefami Maxim Britsky.

Jak byl však kouč spokojen s úvodním dějstvím, zklamal ho výkon v tom druhém. "Ale třetí třetina už byla zase lepší, takže jsme odskočili na dva góly. Jenže pak jsme inkasovali v oslabení tří proti pěti." Letci se ale nevzdali a 50 vteřin před koncem udeřili rozhodujícím gólem, na který už soupeř nestihl reagovat. "Kluky za velmi těžký zápas chválím," uzavřel Kadaně.

6. třída: Mladá Boleslav - HC Letci 5:6 (0:2,2:1,3:3)
Branky hostů: Brytski 4, Svoboda, VašíčekAsistence: Vašíček 4, Brytski.

Osmička vyhrála i navzdory kritice

Osmička se pomalu dostává do kladné bilance a v sobotu si připsala už třetí triumf v řadě, tentokrát v podobě 5:1 na ledě Mladé Boleslavi. "Ale nezačali jsme ten zápas úplně nejlíp, chyběl tomu takový náboj a obětavost," přiznal trenér Martin Uldrich.

O přestávce tak zákonitě musel přijít proslov v kabině a výkon mužstva se poté maličko zvedl. "Ale i hráčům jsme po zápase řekli, že jsme u nich viděli spíš takový rozpačitý výkon," dodal Uldrich. "Nemám z toho vůbec dobrý pocit. Ani radost z vítězství ne."

Letci rozhodli o své výhře ve druhé třetině, kdy domácím unikli o tři branky. Právě v této pasáži jako jediné prý výkon týmu uspokojil alespoň trochu trenéry, jinak ale nebyla hra podle jejich představ.

"Ve druhé třetině se to zlomilo, tam kluci začali víc blokovat střely, což nám nad soupeřem dodalo psychickou převahu. Ale stejně to nebylo nic extra," nešetřil po víkendu kritikou kouč osmáků.

8. třída: Mladá Boleslav - HC Letci 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Branky hostů: Broš 2, Dobrov, Bucek, Čech. Asistence: Novotný 2, Strnad, Václavík, Broš.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka