Mladší dorost zůstává v extralize neporažen
neděle 18. září 2016

Vítězná vlna nekončí. I přes množství trenérových výtek

Po pátém kole už zůstávají neporaženy pouze dva týmy. Jedním z nich jsou v extraligové skupině Západ mladší dorostenci Letňan, kteří vlétli do nové sezony famózním způsobem. V neděli si připsali už pátou výhru v řadě, když porazili 4:1 Ústí nad Labem. Za vedoucí Spartou tak zaostávají jen vinou horšího skóre. "Ale za výkon proti Ústí nemám důvod někoho chválit," pronesl trenér Tomáš Blažek.

Vadilo mu hned několik věcí najednou: "Hráli jsme pomalu. Přidržovali jsme kotouče. Chyběl nám důraz v předbrankovém prostoru. Naše koncovka byla laxní. Zvolnili jsme v tempu. Zbytečně jsme faulovali."

Na to, že jeho tým vyhrál o tři branky, až příliš výtek najednou, co říkáte?

Jenže kouč Letců k nim měl oprávněné důvody, třeba zmiňovaná vyloučení dostala severočeského soupeře zbytečně zpátky do zápasu. Letci se při vedení 2:0 nechali vyfaulovat třikrát za sebou a Ústí hned snížilo.

"Najednou jsme se klepali o výsledek," vadilo Blažkovi.

Pravda, jistotu vítězství zařídil až Richard Pětník, a to dvěma góly v rozmezí šesti minut v závěru utkání. Mužstvo se poté konečně zklidnilo.

"Body jsou parádní, ale pro mě je důležitější ještě něco jiného," hodnotí vítězné tažení Blažek. "Musíme jít nějakou cestou, mít nějaký směr. Musíme hrát tak, abychom měli dobrý pocit ze hry. A to mi tam chybělo."

Vadil mu přístup většiny hráčů, kterým zdůrazňoval několik věcí. Jednou z nich bylo, aby se nenechali ukolébat vypracovaným vedením a snažili se na ledě odevzdat maximum. Marně.

"A to nás ti nejtěžší soupeři teprve čekají, takže na to musíme hráče připravit. Proti Spartě nebo Plzni už to bude jiný kvapík," tuší letňanský lodivod a přiznává: "Bojím se, že někteří situaci podcení a nechají se začátkem sezony ukolébat. Jestli si každý řekne, že jsme na tom dobře, tak to dobře nedopadne."

Právě třetí Plzeň, jež má o tři body méně, bude v neděli dalším soupeřem Letců. Letce zatím může těšit poměrně vysoká produktivita. Ještě v žádném utkání nedali méně než čtyři branky a za pět kol jich nastříleli celkem 26. S deseti obdrženými jsou zároveň nejlepším týmem v této statistice.

Úspěšná koncovka i obrana se zatím jeví jako dobře fungující celek.

HC Letci - Ústí nad Labem 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Adamec (Tzovairis), 22. Riley (Klikorka), 54. Pětník (Bespalchenko), 60. Pětník (Pinkas) - 51. Costa (Dohnal)). Rozhodčí: Beránek - Schopl, Ovsík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 67. Střely na branku: 53:22.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka