Kapitán áčka mluví o minulé i nové sezoně
čtvrtek 18. srpna 2016

Mišner o ambicích: Něco v nás asi je, chceme zase vítězit

U letňanského áčka je už od založení týmu v roce 2012, dlouhodobě patří k nejlepším, a proto je logické, že je také kapitánem. Útočník Letců Jan Mišner málem dovedl své parťáky za vysněným postupem do druhé ligy. I když se to nakonec nepovedlo, má z minulé sezony dobrý pocit a před tou nadcházející říká: "Zase chceme vyhrát základní část a postoupit do baráže."

Letňanské áčko má za sebou velmi povedený rok: bez jediné porážky prošlo základní částí Pražského přeboru, naplno nebodovalo pouze v jediném utkání proti Roudnici a zcela zaslouženě postoupilo do kvalifikace o druhou ligu. V ní však čekal silný soupeř z Českých Budějovic s názvem David servis.

"Hráli neskutečně, hrozně se mi líbili. Porazili nás zaslouženě, protože byli úplně někde jinde. Pro mě i pro celý tým ty zápasy byly ale velkou zkušeností. Zahrát si proti takovému mančaftu, to bylo něco. Byli to hokejisti, pánové, co mají něco nahráno," říká Mišner.

Jeho slova o kvalitě David servisu dokládají také výsledky z přípravy, v níž si Jihočeši poradil i s prvoligovým Táborem, kterému naložili 3:0. "Proto si myslím, že jsme ostudu neudělali. Nemáme v kádru hráče, kteří by během kariéry hráli tak vysoko."

Podle Mišnera si Letci ze zmiňované konfrontace mohou vzít jenom to dobré. Tedy zážitky a vědomí, že je taková zkušenost může posunout jedině dopředu. "Musíme si cenit hlavně toho, že jsme v základní části ani jednou neprohráli, protože to není jen tak a něco v nás asi bude, když dokážeme takovou věc. Tohle náš tým hodně stmelilo."

Je proto logické, že cíle před novou sezonou jsou vysoké: znovu vyhrát základní část, v níž by perfekcionistický Mišner tentokrát nechtěl ztratit ani bod, a postoupit do baráže.

Není to nereálné, jelikož tým zůstává prakticky stejný jako loni. Jedné velké ztrátě se však přece jenom nevyhnul: mužům v nadcházející sezoně už nepomůže Šimon Boček, jenž odešel za pracovní nabídkou do Kanady. Na druhou stranu však áčko doplní talentovaní hráči z juniorky.

Mišnerovo přání před novou sezonou je, aby se tým dokázal scházet na dva tréninky týdně. "To by nám hrozně pomohlo a zlepšili bychom se," tvrdí. "U týmu David servis bylo znát, že hrají účelný jednoduchý hokej. Že mají zkrátka natrénováno - když potřebovali, tak zabrali a vytvořili si tlak. My máme jeden trénink týdně, a to v pátek v půl desáté večer. Co tam chcete natrénovat?" pokládá si letňanský kapitán řečnickou otázku.

Otázkou však je, jestli se muži dokážou sejít častěji. Překážkou je civilní zaměstnání, které to hráčům nedovolí. "Máme možnost trénovat s juniorkou, ale v pět odpoledne, takže to kluci z práce nestíhají. Plánoval se ranní trénink od šesti, od sedmi, ale tam je stejný problém."

Samotný Mišner plní v Letňanech kromě hráčské pozice také roli trenéra. Že by budoucí zaměstnání, kterému by se věnoval na plný úvazek? Na tuhle otázku je zatím příliš brzy, protože konec aktivní kariéry je v nedohlednu. 

Ovšem...

"Trénuju malé děti a ta práce mě naplňuje, ale zatím nedokážu odpovědět. Mám jiné zaměstnání a hlavní překážkou je fakt, že tahle práce není tak zaplacená, aby mě uživila."

Čtěte také

Podcast hokej zblízka