Trenérská posila Letňan přichází z Pardubic
úterý 02. srpna 2016

Hledání už skončilo. Novým koučem juniorů je Malinský

Dalo to zabrat, ale nakonec se podařilo: novým koučem letňanské juniorky je bývalý extraligový obránce Jiří Malinský, který vlastní nejvyšší trenérskou licenci A. Vedení Letců tak dokázalo najít velice kvalitní náhradu za Michala Dobroně, dalšího bývalého beka, jehož zlákala nečekaná nabídka ze skotského Edinburghu. "Jsme spokojení," prohlásil klubový šeftrenér Jiří Vrba.

Dobroň vedl letňanskou juniorku do konce července a právě do tohoto data musela přijít náhrada. Sehnat nového kouče na poslední chvíli nebyl jednoduchý úkol, byť si Vrba a spol. vytvořili seznam možných adeptů.

Posila nakonec přichází z Pardubic a hlavní zásluhu na realizaci angažmá má klubový sekretář, sportovní manažer a kouč mladšího dorostu Tomáš Blažek, který s Malinským na východě Čech hrával.

"Slibujeme si od něj, že se mu podaří ztmelit juniorské mužstvo a že do něj bude úspěšně zapracovávat talentované hráče ze staršího dorostu. Rádi bychom měli tým kvalitní, i když se v juniorské lize bohužel nemůžeme snažit o postup, protože je extraliga uzavřená," říká Vrba.

A Blažek dodává: "Bylo to těžké, oslovili jsme dohromady asi šest trenérů a nedařilo se nám někoho nalákat. Pak jsem se doslechl, že by Jirka mohl mít zájem. Dal jsem mu nabídku a on ji přijal."

Jak už bylo uvedeno, Malinský strávil podstatnou část kariéry v Pardubicích, kde se také narodil. Po třinácti letech v jedněch barvách zamířil do Třince, tam strávil tři sezony, následovalo roční angažmá ve Zlíně a necelý ročník v Plzni, z níž odešel na Slovensko. Tam působil v Trenčíně a Zvolenu.

Pak už se Malinský začal pomalu připravovat na budoucí kariéru trenéra. V Pardubicích pracoval u mládeže a poslední roky byl v Trutnově, kde působil nejprve jako hrající trenér, postupem času se z něj stal klubový šéftrenér, jenž měl na starosti mládež i dospělé.

Jenže v Trutnově se poslední dobou mění situace, vše se obměňuje a Malinský se tam necítil tak dobře jako předtím. Proto zvažoval změnu a nabídka z Prahy pro něj byla samozřejmě lákavá.

"Pro nás je podstatné, že splňuje naše představy o odborné způsobilosti, které pro nás byly hlavním kritériem," pochvaluje si Vrba. Zda je nový kouč uplatní v praxi, ukáže nadcházející sezona.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka