Přípravy obou dorostů už odstartovaly naplno
čtvrtek 28. července 2016

Poraženecká nálada? Ani náhodou, Letňany chtějí uspět

Už v pondělí začala ostrá příprava mladšího i staršího dorostu na novou sezonu. Oba výběry Letců čeká měsíc plný dvoufázových tréninků a také první zápasy, v nichž se ukáže, jak na tom jednotlivé týmy jsou a na jaké pozice budou moci pomýšlet. "Cíl je ale jasný, chceme postoupit do play-off. Přece nemůžeme jít do ročníku s poraženeckou náladou," říká Martin Rousek, kouč staršího dorostu.

Jeho kolega z mladšího dorostu Tomáš Blažek je na tom stejně, byť se v téhle kategorii velice těžko odhaduje dopředu síla mančaftu. "Přechod z osmičky je největší skok, takže teď opravdu nevím. Možná až uvidím první zápas a soupeře, jak na tom jsou jejich hráči silově a výškově."
 
Největší potíží je, že některé děti v téhle věkové kategorii nedospívají tak rychle, takže na tom nejsou silově ani růstově tak dobře a mají to zpočátku hodně složité. Po roce se však rozdíly ve většině případů smazávají nebo minimálně vyrovnávají.
 
V tuto chvíli má kouč Blažek k dispozici 25 nejlepších borců, další musel poslat na hostování, takže určitá konkurence by v kádru být měla. "Budeme hrát devět přípravných zápasů, ve kterých se nám vykrystalizuje základní sestava. Některé dny budeme chodit na led dvakrát denně, abychom toho natrénovali co nejvíc."
 
Soupeře Letci vybírali hlavně podle toho, aby nemuseli moc cestovat, takže se dvakrát střetnou se Slavií, Spartou, Mladou Boleslaví, Kobrou a jednou je čeká domácí duel s PZ Kladno.
 
Podobný režim prožije i starší dorost, jenž se na ledě bude pochopitelně věnovat také pilování taktiky a systému hry, který bude chtít předvádět. "Ze začátku to bude ještě o kondici, aby se do toho kluci dostali, a postupně budeme začleńovat přesilovky, hru v obranném a útočném pásmu a různé varianty založení útoků a početních výhod," popisuje Rousek.
 
I on je spokojený s kvalitou soupeřů pro přípravné duely. Hlavně díky tomu, že tým čeká souboj s Hradcem Králové, který v této kategorii vyhrál mistrovský titul. Velkou prověrkou budou také souboje se Slavií a Karlovými Vary.
 
Také starší dorostenci prošli zúžením kádru, který nyní čítá dvacet jmen. Opírat by se měl o dobré gólmany a solidní útok. "Ale uvidíme, jak se mužstvo vyrovná s odchodem dvou robustních a vysokých obránců, kteří tu hráli prim. Doufám, že se toho ostatní zhostí dobře a budeme mít dobrý tým," říká Rousek.
 
On i Blažek si velice pochvalují nedávné tréninkové jednotky s hráči amerického fotbalu. Kromě toho, že Letci zažili zpestření přípravy, o kterém si jejich současní trenéři mohli v dorosteneckém věku nechat zdát, vypilovali především výbušnost a sílu, která se jim na ledě bude náramně hodit.
 
I proto už Blažek uvažuje o tom, že by se stejný letní dril stal každoroční letňanskou tradicí. "Chtěl bych, aby se téhle akce zúčastnila kromě mladšího a staršího dorostu i osmá a sedmá třída."
 
O tom, že Letce americký fotbal chytil, svědčí, že například půlka staršího dorostu vyrazila na semifinálový duel Black Panthers proti Pardubicím a také na finálové derby s Lions. Jejich parťáci nakonec vyhráli celý Czech Bowl.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka