Odchovanec Letců na sebe upozornil v zámoří
neděle 24. července 2016

Bleskové ruce aneb Jak Karabáček "vykoupal" gólmana

Při draftu v roce 2014 nešel na řadu tak brzy jako jiný letňanský odchovanec Jakub Vrána a všeobecně se očekávalo, že šanci v NHL dostane také později než on. Jenže hokejový útočník Václav Karabáček na konci května podepsal s Buffalem nováčkovský kontrakt a v polovině července ve městě zaujal na kempu mladých talentů bryskním nájezdem. Jako by řekl: "Lidi, musíte se mnou počítat!"

Už tři roky si Karabáček zvyká na zámořský styl hokeje. Kromě toho získal sebevědomí, osamostatnil se. A možná i díky tomu na kempu v Buffalu neváhal vytáhnout kousek, kterým by na sebe upoutal.

Když si mladíci zkoušeli nájezdy, na nichž trenéři sledovali technické kvality a dovednosti jednotlivých hráčů, cítil se Karabáček jako ve své kůži. Trestné střílení, to vždycky bývala jeho doména. A ukázalo se to i tentokrát.

Dvacetiletý talent se od středového kruhu pomalým krokem loudal k brance a skoro celou cestu umně míchal pukem. Na tom nic nezměnil ani ve chvíli, kdy se přiblížil ke gólmanovi, kterého z bezprostřední blízkosti nakonec prostřelil.

Kdo ví, třeba mu i tenhle kousek pomůže do vysněné NHL, byť se všeobecně očekává, že sezonu začne na farmě v AHL. "I to pro mě bude skok, protože jsem doteď hrál jenom v juniorce, takže mě čeká první sezona mezi dospělými," vykládá Karabáček, jenž však zřejmě dostane šanci i na předsezonním kempu Buffala.

A kdo ví, třeba zaujme i na něm. Vždyt klub mu věří, jinak by mu nepředložil tříletý kontrakt na celkových 2,1 milionu dolarů. Pravda, pokud bude hrát bývalý Letec na farmě, bude si vydělávat "jen" 70 tisíc dolarů měsíčně, to se však přesunem do prvního týmu může rychle změnit.

Odhodlání mladému forvardovi rozhodně nechybí. A jeho někdejší kouč Zbyněk Zavadil, který jeho hokejový vývoj neustále a velice pozorně sleduje, nedávno předpověděl: "Zase o kus vyspěl. Je rychlý, technický, v přípravě neskutečně poctivý. Když mu trenér najde dobré místo, tak se prosadí."

Podívejte se na video s Karabáčkovým nájezdem.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka