Michal Dobroň odchází do Edinburghu
neděle 12. června 2016

Hledá se kouč pro juniorku. Chceme odborníka, říká Vrba

Už od února bylo domluvené, že letňanskou juniorku povede v nové sezoně bývalý extraligový obránce Michal Dobroň. Jenže situace se změnila ve chvíli, kdy dostal lákavou nabídku ze zahraničí. Kdo si tedy stoupne na střídačku k výběru, který naposledy vedl Milan Antoš společně s Janem Mišnerem? "Usilovně jednáme, protože jasno musí být nejpozději do konce července," říká šéftrenér Jiří Vrba.

Konkrétní jména, která připadají v úvahu, z něj nedostanete, přesto nezastírá, že jednání jsou v plném proudu. "Každý den to řešíme a jednáme s potenciálními zájemci, ale zatím se nám ještě nepodařilo s nikým domluvit tak, abychom mohli říct, že máme trenéra juniorů," sděluje Vrba.

Ten se přitom už v únoru dohodl s Dobroněm, který u Letců vedle nejmenších tříd pomáhal i dorostencům v roli trenéra obránců. Bylo sjednáno, že od následující sezony bude pracovat společně s asistentem Martinem Uldrichem.

Ovšem vše padlo v okamžiku, kdy se Dobroňovi ozvali ze skotského Edinburghu, kde ještě před třemi lety působil jako hráč. Zajímavá nabídka nezůstala bez odezvy, bývalý bek se nechal zlákat s tím, že do sychravého města nastoupí od srpna.

"To víte, že nás ta zpráva zaskočila i kvůli tomu, že jsme u juniorů udělali dost změn. Nepočítali jsme, že nastanou takové komplikace. Ale bohužel, tak je musíme nyní řešit. Nedá se nic dělat," reaguje Vrba.

Ten si nyní dává za cíl sehnat trenéra, jenž musí splňovat určité odborné požadavky. Jaké by měly být? Předně musí jít o kouče, který má za sebou určitou historii a zkušenosti, aby Letňany dokázaly posoudit jeho schopnosti a mohly následně udělat zodpovědné rozhodnutí. 

"Rozhodně nechceme vzít kluka, který včera skončil jako hráč a teď by chtěl trénovat. To nejde. Ten člověk musí o trénování něco vědět. Abychom vzali někoho profi, na to bohužel nemáme prostředky. Čili musíme vzít někoho, kdo bude ochoten pracovat za menší peníz, ale bude zároveň splňovat naše požadavky," popisuje Vrba.

Po sezoně se klub rozloučil s posledním koučem Milanem Antošem, který se brzy domluvil na novém angažmá u juniorů pražské Slavie. Jeho předchůdce Martin Rousek je nyní trenérem staršího dorostu a předchůdce před ním Jiří Nikl už v klubu také skončil.

Juniorka Letců má každé léto problém sestavit kádr vzhledem k faktu, že nehraje extraligu. Právě proto hráči, kteří skončí v dorostu, zkouší pravidelně štěstí v jiných týmech. Ti nejlepší se chytí, ostatní se vrací do mateřského oddílu, ale až zhruba v polovině srpna, kdy extraligové celky uzavřou kádry.

"Anebo to bude tak jako loni i předloni, že v extraligových klubech občas hráli, a když nehráli, tak chodili k nám na střídavý start. Teď do půlky srpna budeme mít k dispozici zhruba jen deset až dvanáct kluků. Ostatní to někde zkouší."

Zatímco kádr se postupně vykrystalizuje až v průběhu srpna, priorita je jasná: sehnat mu co nejdříve trenéra.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka