Žáky čekaly dohrávky, 5. ani 7. třída nehrály
pondělí 15. února 2016

Šestka vyhrála, čtyřka úspěšná napůl, osmička má bod

Rozháraný program mají za sebou žákovské třídy Letců. Zatímco pětky a sedmičky se mistrovská utkání během minulého týdne netýkala, čtyřka během tří dnů odehrála hned dva zápasy s poloviční úspěšností. Dvě kola, z nichž vytěžili jeden bod, dohrávali také osmáci a jedno vítězné i šesťáci. Jonáš Dvořák ze čtyřky a Jan Hlaváč z osmičky trefili hattrick, Aleš Čech za šestku nastřílel čtyři branky.

Aktivní hra s nízkou úspěšností střelby

Čtvrťáci po dvou týdnech volna nastoupili do nabitého víkendu. Nejprve v pátek podlehli pražské Kobře 4:7, aby své zaváhání napravili dva dny nato vítězství 4:2 nad Zbraslaví. Tímto utkáním se zároveň přehoupli do druhé poloviny své krátké soutěže.

Ale nejprve zpět na Kobru. "Tam jsme začali dobře, měli jsme i víc šancí, jenže jsme nedali pět, šest gólovek, což je takový náš problém," přiznal jeden z trenérů Martin Kotyra. Soupeř oproti tomu proměnil dva brejky v góly a i přes nepoměr střel držel s Letci krok.

"Co se týče předvedené hry, líbila se mi kombinace a najíždění do správných prostorů. Jen občas byly vidět problémy se zpracováním puku," všiml si Kotyra. Jenže jeho svěřenci se v poslední části dostali do herního útlumu a inkasovali tři rozhodující branky.

To v neděli proti Zbraslavi od začátku udávali tempo a celý zápas dodržovali pokyny. "Řekli jsme si, že když bude možnost, tak klidně zakončíme sami bez zbytečných přihrávek navíc. Zbraslav vlastně jen odpalovala puky, my ji tak trojnásobně přestříleli," dodal Kotyra k duelu, v němž se třikrát trefil Jonáš Dvořák. "Potřebujeme jen zapracovat na úspěšnosti střelby."

4. třída: Kobra Praha - HC Letci 7:4 (2:1, 2:3, 3:0)
Branky hostů: Ciolek, Hnízdil, Vančura, Dvořák. Asistence: Ciolek, Neuhäusel, Pešan.

Zbraslav - HC Letci 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky hostů: Dvořák 3, Pešan. Asistence: Neuhäusel 2.

Nelehký souboj v režii rozdílového hráče

Šesťáky čekala jen středeční dohrávka 30. kola na ledě pražské Slavie, která do utkání vstupovala se třemi výhrami v řadě. Doma se navíc "sešívaným" herně daří, a tak bylo jasné, že to Letci nebudou mít jednoduché. Přesto stejně jako v říjnu vyhráli v Edenu 5:3.

Po ospalém úvodu z obou stran otevřeli skóre, jenže domácí po chybě jednoho z letňanských obránců vyrovnali z trestného střílení. Po přestávce však začal zářit Aleš Čech, i kvůli marodce vypůjčený ze sedmé třídy, když vstřelil čistý hattrick a poslal hosty do vedení 4:1.

Jenže Letci poté polevili a dovolili soupeři snížit. "Ve třetí části se hrál opatrný hokej a ani jeden tým nechtěl inkasovat," viděl trenér Jan Zlatohlávek. Když se Slavia dotáhla na rozdíl jediné branky, přidal Čech čtvrtou trefu a poté si už mužstvo výhru pohlídalo.

"Jsem moc rád, že jsme toto náročné venkovní utkání zvládli," neskrýval spokojenost kouč. "Výkon mužstva jako celku nebyl špatný, jen přímo úměrně odpovídal naší rozsáhlé marodce z posledních týdnů. Těší mě, že Aleš Čech potvrdil své kvality a byl tentokrát rozdílovým hráčem," pochválil. 

6. třída: Slavia Praha - HC Letci 3:5  (1:1, 1:3, 1:1)
Branky hostů: Čech 4, Strnad. Asistence: Strnad 2, Vlasák, Blažek.

Nejprve nebojácný výkon, pak jen trápení

Osmáci ve středu rovněž museli dohrávat na ledě Slavie, ale v Edenu to měli hodně těžké. Jejich soupeř totiž patří mezi nejlepší týmy soutěže, což potvrdil výhrou 6:1. "Po herní stránce jsou výborní, mají tam narostlé kluky, fyzicky nás přehrávali," řekl trenér Ladislav Kadaně.

Jeho parta se ale s favoritem prala statečně. První polovinu zápasu. "Za ni klukům patří dík. Do půlky utkání to bylo vyrovnané, pak jsme ale dostali gól v oslabení a hned vzápětí smolně inkasovali další. Tam nastal zlom a my už jim nestačili."

V neděli to bylo v podání Letců spíše trápení, i to je důvod, proč pouze remizovali 4:4 s Mladou Boleslaví. "Jako by to hráče nebavilo. Neviděl jsem nasazení ani bojovnost, což mě dost mrzlo, protože jinak bychom je přejeli," přiznal Kadaně. 

Hned úvodní třetina byla gólově divoká, letňanský Jan Hlaváč se v ní blýskl hattrickem, jenže to bylo ze strany domácích Letců všechno. V poslední třetině přišli o hubené vedení a museli se spokojit pouze s bodem. "Celý zápas trápení. Branky jsme jim darovali našimi chybami."

8. třída: Slavia Praha - HC Letci 6:1  (1:1, 3:0, 2:0)
Branka hostů: Krutil.

HC Letci - Mladá Boleslav 4:4 (3:3, 0:0, 1:1)
Branky domácích: Hlaváč 3, Viaček. Asistence: Adamec 2, Klatt, Zrcek.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka