Chyť svou příležitost a poper se o extraligu
úterý 03. března 2015

Kemp jako v Kanadě! Letci shání posily pro starší dorost

Chyť svou příležitost a leť s Letci o něco výš! Touto výzvou chce letňanský klub oslovit hráče z širokého okolí, kteří mají ambice hrát extraligu staršího dorostu. V termínu od 20. do 22. března proto v Praze uspořádá výběrový kemp po vzoru zámořských zvyků, kde se mohou mladí hokejisté ukázat a bojovat o místo v sestavě. Akce podobného charakteru je v českých mládežnických týmech ojedinělá.

Třídenní "tryout", jak v Severní Americe tomuto kempu říkají, je otevřen komukoliv z nižších soutěží, kdo má chuť a vůli poprat se o jedinečnou šanci. Podmínka účasti je jediná: musíte mít hokejové dovednosti odpovídající této věkové kategorii a být ročník narození 1998 či 1999.

"Napadla nás myšlenka přistoupit na kanadský zvyk pořádání kempů, kam se hráči mohou svobodně přihlásit, aniž by byli někde smluvně vázáni," říká Milan Antoš. "Věřím, že to může pomoct jak nám, tak klukům, kteří by rádi hráli v nejvyšší soutěži, ale ve svém klubu nebo z nějakých důvodů takovou možnost neměli."

Kemp je přístupný opravdu komukoliv, bez ohledu na dosavadní klubovou příslušnost. Zájemci na místě zaplatí vstupní poplatek 500 korun, v němž budou zahrnuty 3 dny po 2 hodinách tréninku na ledě. Po první půlhodině herních cvičení má vždy následovat modelový zápas.

Ten by měla sledovat většina letňanských trenérů všech věkových kategorií v čele s šéftrenérem Jiřím Vrbou. Po akci bude následovat společná porada, kde dojde k hodnocení jednotlivých uchazečů.

Antoš, mimo jiné uznávaný hokejový spolukomentátor České televize, pracuje v Letňanech od roku 2009. Tuto sezonu působí právě v roli hlavního kouče staršího dorostu, který letos skončil na 7. místě 12členné nadstavby o udržení. Letci přitom měli jeden z nejmladších týmů v republice.

Není záměrem zbavovat se stávajících hráčů

Od březnového "tryoutu" si v klubu slibují hned několik věcí. "Můžeme objevit posily pro příští sezonu, které s námi zahájí letní přípravu. A tím také zvýší konkurenci v týmu," říká Antoš. "Nemáme stanovený limit, kolik lidí je třeba vzít. Vezmeme toho hráče, který se nám bude líbit a bude do naší koncepce zapadat."

Těm, kteří dosud působili jen v nižších soutěžích, mohou být příkladem někteří současní Letci. Minulé léto si řekli o příležitost ukázat se třeba Lukáš Procházka s Markem Urbanem z pražské Hvězdy, Matěj Satran z Roudnice nad Labem či Dominik Řepík, mladší bratr slavnějšího sourozence, z Vlašimi - a všichni se nakonec stali členy základní sestavy.

Právě starší dorost bývá v hokeji kategorií, kde se takříkajíc láme chleba. Pro mnoho hráčů je tento věk průlomový v dalším vývoji jejich kariéry. Angažmá v letňanském klubu může být i příležitost pro ty, kteří chtějí do Prahy kvůli studiu.

Letci jsou prvním mládežnickým klubem v Česku, který s tímto nápadem přichází. A jako pořadatelé jsou sami zvědavi, jakou bude mít tato akce odezvu. "Podle toho se rozhodneme, zda kemp budeme postupně opakovat třeba i pro mladší dorost nebo juniorku," tvrdí Antoš.

Prioritou v Letňanech zůstává především udržet současný kádr. Letci nechtějí přebývající hráče posílat do jiných klubů, ale neustále s nimi pracovat. "Pokud někdo nebude mít stabilní místo v sestavě, chceme ho nechat rozvíjet u starších hráčů v prvoligové juniorce, tak aby měl šanci se do sestavy kdykoliv vrátit," plánuje kouč staršího dorostu. 

"V letošní sezoně jsme měli problém s nečekanými odchody některých hráčů do zahraničí nebo klubů s extraligovou juniorkou. Tímto chceme vytvořit dostatečně široký kádr na to, aby nás příště už podobné případy nepoznamenaly."

Nabízí se také otázka tabulkového odstupného - tématu, které v poslední době tolik hýbalo českým hokejem. V případě posil se klub bude snažit vyjednat hráči hostování, což by nemělo být překážkou. 

Zájemci o účast v kempu mohou podávat přihlášky do 19. března na info@iprofile.cz - stačí napsat JMÉNO a PŘÍJMENÍ, POST a současnou hráčovu KLUBOVOU PŘÍSLUŠNOST. V případě jakýchkoliv dotazů lze kontaktovat tu samou adresu nebo volat na číslo 777 029 822.

Termíny "tryout" kempu staršího dorostu

  • pátek 20. 3. 2015: 15:10 - 17:10
  • sobota 21. 3. 2015: 14:45 - 16:45
  • neděle 22. 3. 2015: 12:45 - 14:45

Proč posílit starší dorost Letňan

  • možnost hokejového rozvoje v extraligovém týmu
  • měření s nejlepšími hráči stejného věku po celé republice
  • zázemí dvou ledových ploch s celoročním provozem
  • přátelská atmosféra v prostředí rodinného klubu
  • zviditelnění se prostřednictvím klubových médií
  • spojení kvalitní hokejové přípravy s možností studia

Čtěte také

Podcast hokej zblízka