Dorostenec měl nejvíc hlasů v obou anketách
pondělí 16. června 2014

Hráčem minulé sezony je Burda. Často ho volili i trenéři

Letci mají téměř v každém týmu hokejistu s mimořádným talentem, ale kdo si zaslouží ocenění nejužitečnějšího hráče minulé sezony? Pravda, mezi různými věkovými kategoriemi je to těžká otázka... Když byla vyvěšena veřejná anketa, přišlo přes čtyři tisíce hlasů - a jejím vítězem se stal Václav Burda. Mezi všemi pěti kandidáty měli možnost volit také kluboví trenéři. Kdo by hlasoval pro koho a proč?

Juniorský útočník Martin Kotyra, dorostenec Václav Burda, reprezentační obránce Martin Starosta, bek z bývalé 6. třídy Michael Krutil nebo dnes už bývalý páťák Jakub Tůma. To byl výběr pěti kandidátů, mezi nimiž bylo možné hlasovat. Jedno jméno měli vybrat i oslovení trenéři, kteří v klubu pracují, nebo donedávna pracovali.

Nejčastěji byl slyšet opět Václav Burda.

Milan Antoš (bývalý trenér juniorky, současný trenér staršího dorostu) - MARTIN KOTYRA
"Byl podle mě jasně nejlepší a dokazoval to celoročně. Výborně bruslil, dával góly, stal se oporou týmu. Extrémně platný hráč."

Martin Rousek (bývalý i současný trenér 7. třídy, asistent u mladšího dorostu) - VÁCLAV BURDA
"Hrál v kategoriích, které jsou už vyrovnanější. V mladším dorostu byl prvoročák, ale ve svém věku si řekl o šanci i ve starším dorostu."

Jan Zlatohlávek (bývalý trenér 6. třídy, současný trenér 5. třídy, asistent u st. dorostu) - VÁCLAV BURDA
"Táhl svůj tým v mladším dorostu a byl platný i v tom starším, kde vypomáhal. Měl by to vyhrát kluk z vyšších kategorií, kde už se ta kvalita skutečně pozná."

Jiří Nikl (bývalý trenér 3. a 4. třídy, současný trenér 1. a 4. třídy, asistent u juniorky) - MARTIN KOTYRA
"Hodně se mi líbil, je to téměř komplexní hráč. Jen by měl ještě trochu zapracovat na fyzické kondici."

Ladislav Kadaně (bývalý trenér 1. a 2. třídy, současný trenér 3. a 8. třídy) - MICHAEL KRUTIL
"Na svůj věk má neskutečné bruslení, ale jeho obrovskými přednostmi jsou i herní přehled, přihrávka a střelba. Navíc je to všestranný kluk, zvládá mnohem více sportů."

Martin Uldrich (bývalý asistent a poté trenér 5., nyní 6. třídy) - JAKUB TŮMA
"Má parádní přístup k tréninku, je dochvilný a nikdy není třeba ho napomínat. Své kvality potvrdil ve své i vyšší kategorii. Je to takový malý štírek, který se dokáže prosadit skvělým bruslením."

Ivan Utěšil (bývalý asistent u 6. třídy, současný asistent u 2. a 5. třídy) - MICHAEL KRUTIL
"Má skvělý přehled ve hře, zdobí ho bruslení a síla. Je to nejen výborný hráč, ale taky výborný kluk."

Lukáš Lomický (bývalý trenér mladšího dorostu) - VÁCLAV BURDA
"Měl jsem ho pod sebou, takže jsem ho dobře poznal. Oceňuju jeho přístup k tréninku i chuť se v hokeji prosadit. Je to týmový hráč, nebyl s ním sebemenší problém."

Marek Horáček (trenér 2. třídy, bývalý asistent u 3. a 4. třídy) - MARTIN KOTYRA
"Za to, jak táhl juniorku. Je to hráč s obrovským přehledem, pravý lídr a bodově nadprůměrný hráč."

Jan Mišner (bývalý asistent u 8. třídy, současný asistent u 1. třídy) - MARTIN KOTYRA
"Z těch kluků jsem ho během sezony viděl nejčastěji, chodí teď trénovat i s námi v áčku. Slyšel jsem na něj hodně chvály a můžu jen potvrdit, že je to výborný hráč. Zapůsobil na mě."

Jiří Žůrek (bývalý trenér staršího dorostu, bývalý asistent u 1. třídy) - VÁCLAV BURDA
"Byl osobností mladšího dorostu a výrazně se podílel na záchraně staršího. Svým přístupem k tréninku by měl být vzorem pro ostatní."

Zbyněk Zavadil (bývalý trenér 5. třídy) - VÁCLAV BURDA
"Úplně jasný důvod: komplexní hráč, který může s přehledem hrát o kategorii výš. Vždyť si vedl velmi dobře i za starší dorost. Navíc je to skromný a pracovitý kluk, vzorový svým chováním pro ostatní."

Jiří Vrba (šéftrenér klubové mládeže)
"S výběrem všech kandidátů naprostou souhlasím, ale nebudu říkat jedno jméno. Nechci to takhle mezi jednotlivými kategoriemi porovnávat. Pokud ale Václav Burda vyhrál hlasování v anketě, pak o něm řeknu, že je to výborný a ohromně pracovitý kluk, schopný hrát i ve vyšší kategorii, kde taky patřil k nejlepším. Jeho jediným nedostatkem je to, že je málo gólový. Do šancí se dostává, ale často upřednostňuje přihrávku místo zakončení."

Výsledky veřejné ankety

Martin Kotyra - 2 %