pondělí 08. ledna 2024

Letec prosince: Denis Nehonský

Je to velká věc. Právě jsme se dozvěděli jméno posledního Letce měsíce v kalendářním roce 2023, konkurence byla přitom opět veliká. Letňanské naděje se, ostatně jako každoročně, předháněly v povedených výkonech na vánočních turnajích, zároveň na sobě dál poctivě pracovaly. První místo bere nakonec Denis Nehonský ze sedmičky, druhý je dorostenec Štěpán Kubeš a třetí šesťák Robin Klatt.

Trenéři od čtvrté třídy do dorostu naposledy v kalendářním roce 2023 nominovali nejlepší hráče za uplynulý měsíc. Tentokrát jsme se i vzhledem k příběhům dvou malých Letců rozhodli vyhlášení výsledků ankety lehce upravit a zveřejnit všechny nominace trenérů.

Co v rozhodování o nejlepším Letci uplynulého měsíce hraje zásadní roli?

Samozřejmě opomenuty nejsou výkony v zápasech a herní projev, důležitá je ale i týmovost, pracovitost na ledě nebo mimo něj, docházka, charakter a chování uvnitř týmu. Také v prosinci se o titul předháněla celá řada pilných Letců.

Na top trojku opět čekají parádní ceny. Obdrží poukazy na thajské masáže v proseckém Thaipro, vouchery na Mercuria Laser Game a v neposlední řadě klubovou klíčenkou. Velkou novinkou je krásná originální trofej s klubovým motivem pro každého vítěze ankety.

První místo nakonec patří DENISU NEHONSKÉMU, který ukázal obrovské srdce. Jde o velkého bojovníka, jemuž zesnula maminka. Dva dny na to se objevil na tréninku a pokračuje dál s týmem. „Myslíme na něj,“ vzkázal mu trenér Ladislav Kadaně. Hlasování o vítězi tentokrát bylo jednoznačné.

Druhé místo bere dorostenec ŠTĚPÁN KUBEŠ, ze kterého se stává na ledě lídr. Herně jako hráč vyrostl, navíc se na sebe nebojí brát zodpovědnost. Třetí je ROBIN KLATT z 6. třídy. Ten na sobě odvedl za poslední dobu kus práce. Píli zúročil na vánočních turnajích, kde byl vidět a stal se z něj velmi platný hráč.“

FINALISTÉ RUBRIKY LETEC MĚSÍCE PROSINCE

1. místo: Denis Nehonský (7. třída)
Nominace Ladislava Kadaněho: „Rád bych ho nominoval za to, jak velmi pracovitý hráč a zároveň také velký bojovník je. Před třemi týdny zesnula Denisova maminka, dva dny na to se objevil na tréninku a pokračuje v týmu. Moc na něj myslíme.“

2. místo: Štěpán Kubeš (dorost)
Nominace Davida Pojkara: „Stává se z něj na ledě lídr mančaftu. Proměňuje se, herně dospěl, vyrostl jako hráč. Mančaft při hře táhne, nebojí se na sebe vzít tíhu a zodpovědnost, hodně nahrává na góly. Udělal velký progres, jde o takového tichého dříče.“

3. místo: Robin Klatt (6. třída)
Nominace Jana Mišnera: „Za poslední dobu na sobě udělal kus práce. Chce se posouvat a pracuje na každém tréninku i mimo něj. Práce se mu vyplatila a zúročila teď na vánočních turnajích. Stal se z něj velmi platný hráč.“

KOMPLETNÍ SEZNAM NOMINACÍ ZA PROSINEC

4. třída: Daniel Bílek
Nominace Ladislava Kadaněho: „Nominaci si za své výkony zaslouží. Přihodilo se mu zranění, kvůli kterému musel strávit čtyři dny v nemocnici. Naštěstí se nepotvrdily horší varianty v problémech se slezinou a za dva týdny bychom ho snad měli mít zpět v týmu. Je velký bojovník, že to zvládnul a pokračuje s námi dál. Zároveň jde o velmi pracovitého hráče.“

5. třída: Šimon Titěra
Nominace Martina Rouska: „Na pětku jde o velmi kreativního hráče. Vytváří šance pro sebe i pro spoluhráče. Řeší dobře situace jak v útočném pásmu, tak tom obranném, kde na svůj věk velmi dobře ví, kde se má na pozici centra pohybovat. Má to v sobě, jde to vidět. Když na sobě bude pracovat jako dosud, kdy jde do všeho naplno, má velkou perspektivu do dalších let.“

6. třída: Robin Klatt

7. třída: Denis Nehonský

8. třída: Benedikt Rybák
Nominace Martina Rouska: „Je velmi důrazný obránce. Každý trénink odjede na sto procent, to stejné platí i v zápase. Občas se bojí víc hrát s pukem, ale je velmi spolehlivý bek. A udělal velký progres jak v obraně, tak útoku. Stává se, že nestačí zvednout hlavu, případně přidrží rozehrávku, ale maká na sobě a jde příkladem v každém tréninku, chce se zlepšovat. Pokud bude takto pokračovat, může mít dobrou budoucnost.“

9. třída: Matvii Skrebela
Nominace Jakuba Kaprála: „Byl teď individuálně výrazný, přispěl ke spoustě gólů. Stále má rezervy ve využití svého potenciálu. Má výborné fyzické předpoklady. Nominaci si zaslouží za zlepšenou týmovou hru a ofenzivní přínos.“

Dorost: Štěpán Kubeš