Mládež
úterý 14. listopadu 2023

Husarský kousek páťáků

O uplynulém víkendu plném mládežnického hokeje zazářili letňanští páťáci. Těm se totiž povedlo něco mimořádného, když v neděli nastoupili hned do tří zápasů, přičemž všechny dovedli do vítězného konce. Vedle nich se zaváhání vyvarovali také junioři, dorostenci, šesťáci a čtvrťáci.

Páťáci zazářili především během ligového dvojutkání, v němž vyzráli na Litvínov a Neratovice. „Ty výhry byly vlastně tři. Než jsme se vydali do Litvínova, tak jsme ještě hráli dopolední přátelský zápas se Slavií,“ připomněl náročný záhul asistent trenéra Jakub Kvaček.

Po třech výhrách v jediný den tak své svěřence logicky zahrnul chválou. „Musím je pochválit. Zvládli to výborně, i během toho posledního zápasu ve čtyři odpoledne byli všichni plní energie,“ ocenil.

Následující víkend už pro pátou třídu podobně nahuštěný nebude, ovšem přijde jiná výzva. Tou by měla být konfrontace s vedoucím Kolínem. „Loni jsme s ním hráli třikrát a ani jednou jsme neprohráli,“ nedělá si Kvaček žádné vrásky.

Těžit by malí Letcům mohli i z pestrých tréninků, které jsou zaměřeny především na bruslení a různé kombinace. „Zaměřujeme se na to, aby měli dobré bruslení a nebyli sobci,“ vysvětluje asistent Martina Rouska.

Vedle páťáků zvládli víkend bez zaváhání také junioři, dorostenci, šesťáci a čtvrťáci.

Výsledky všech zápasů

• Junioři