pondělí 30. října 2023

Body pro psychiku

Devítka se naučila vítězit. I tak by se dala shrnout cesta nejstarších žáků napříč začátkem aktuální sezony. Realizační tým se musel potýkat a stále ještě trochu potýká s výpadky ve hře a slabšími pasážemi, u toho každopádně Letci dokáží vyhrávat. V minulém týdnu si dvakrát poradili s Příbramí a v prodloužení také s Kobrou. „Ukázalo se, že je naše cesta správná,“ těší trenéra Jakuba Kaprála.

Rozjezd sezony nebyl jednoduchý. Tým se dával v září a první polovině října dohromady. „Herně jsme se trápili. Vyhrávali jsme hlavně díky výkonům individualit,“ ohlíží se za úvodní fází ročníku kouč Jakub Kaprál. Pak si to ale sedlo, naposledy devítka zvládla tři zápasy v řadě.

Minulý týden nejdřív udolala Příbram doma 8:5, pak stejného soupeře o víkendu přestřílela 7:2. Mezitím stihla ovládnout ještě duel se silnou Kobrou 6:5 po prodloužení. Po první třetině sice Letci vedli o tři branky, následně ovšem museli naopak dohánět ztrátu.

„Dva body jsou zlaté. Je to o psychologickém nastavení, po vyrovnání jsme již zase byli lepší,“ pokračuje hlavní trenér. Právě mentální rozpoložení je zatím pro deváťáky zásadní. Během zápasů mají lehké výpadky, vlny výkonů. „Je to něco, o co se hodně zajímám, taková výzva. Byli jsme na začátku sezony nesoustředění, nepřipravení. Střídačka úplně nefungovala s větší energií. To už se nám povedlo změnit, energie je jiná.“

Kádr nabral sebejistotu, sebedůvěru. „Neuměli jsme vyhrávat,“ vnímá Kaprál. Tým se naučil vracet při slepých pasážích do hry rychleji. „Trenér tomu může pomoct změnou brankáře, oddechovým časem. To jsme udělali třeba v Příbrami za stavu 5:1. Potřebovali jsme se vrátit k tomu, co chceme,“ popisoval trenér. S hráči hodně komunikuje, individuálně i po skupinkách. „Myslím, že je komunikace velmi důležitá, ale musí být efektivně cílená.“

Právě druhý zápas víkendu Letňany zvládly na výbornou. „V posledních kolech dobře zahrála první lajna, musím ji pochválit. Prostřídali jsme ale všechny hráče. Pro mě je důležité, že se nám ukázalo, že je naše cesta správná, tým jí věří a stačí jen jít za cílem.“

Tím je postup ze skupiny, k němuž vede velmi náročná cesta. Z konkurence Slaného i rivalů z Hvězdy a Kobry postoupí jen jeden tým, dost možná klíčový dvojzápas čeká letku 17. a 18. listopadu, kdy se utká proti oběma pražským soupeřům. Bojuje se také o čtyři postupová druhá místa napříč všemi skupinami.

Výsledky všech zápasů

• Junioři
    Sobota Letňany – Soběslav 5:3
  • Dorost