úterý 24. října 2023

38 přesných ran

Sedmáci pokračují v krasojízdě. O víkendu se jim podařil husarský kousek, během dvou duelů totiž nastříleli celkem 38 gólů! „Funguje to. Šlape to. Tým dělá, co má,“ pochvaluje si spokojený trenér Ladislav Kadaně. Zároveň ale ví, že zrcadlem jsou také přípravné zápasy s nejlepšími celky napříč republikou. „Pozitivně vnímám to, že nejlepší akademie s námi chtějí hrát. Chtějí konfrontaci,“ doplňuje a mluví přitom o Letcích všech žákovských kategorií.

Tým vede už pátý rok. Hráče dobře zná a oni zase vědí, co mají od svého trenéra čekat. I to je recept na vítězství. „Chtěl bych kluky mít co nejdéle. Občas slyšíte, že by si hráči měli zkusit jiného trenéra, ale vím, že jim mám ještě co dát,“ říká Kadaně na konto party v sedmičce. Kádr je kvalitní, hráči se hecují k lepším výkonům i mezi sebou. „Makáme a zlepšujeme se.“

Naposledy progres sedmáků odnesly Mělník a Nymburk. Sobotní zápas skončil 16:1, nedělní pak 22:2. Slušná gólová nálož. „Vlétli jsme do obou zápasů dobře,“ shrnuje trenér. Letci hrají s mladšími hráči dvouročníkovou soutěž, porazit dokázali i Neratovice, které jsou jedním z favoritů skupiny. „O víkendu byl k vidění rozdíl dvou tříd,“ pokračuje s pokorou hlavní kouč. Svůj tým měl možnost vidět i v zajímavém střetnutí s Hradcem Králové. Přípravný zápas opanovali Východočeši 8:5.

„Bylo to dobré utkání, vyrovnané. Hráli jsme trochu nestandardním časovým formátem a ztroskotali jsme v koncovce,“ popisuje Kadaně. Dlouhodobý cíl se sedmičkou je jasný. V lize neprohrát. „Postupují tři. Věřím, že nám bude stačit pár dalších zápasů a zajistíme si místo v nadstavbové skupině.“

Ta samozřejmě nabídne těžší boje a napínavé souboje. Šéftrenér základny vede rovněž čtvrtou třídu a kurz bruslení. Liší se přístup v tréninku? „Je to rozdílné. U kurzu bruslení je potřeba být spíš v roli kamaráda, možná táty, aby si děti čas na ledě užívaly a byly šťastné. V pozdějších kategoriích už od hráčů jako trenér něco vyžadujete,“ vysvětluje.

Čtvrtá třída zažívá přesun z minihokeje na velké hřiště. „Rozdíly mezi kluky v týmu jsou větší,“ uvědomuje si Kadaně. Jde o fyzické predispozice, orientaci na ledě. „Sedmáci už jsou postupem času zvyklí na práci, chtějí fungovat a to stejné učím právě i teď čtvrťáky.“

Výbornou vizitkou pro Letce je zájem nejlepších akademií a klubů o vzájemné měření sil. „Vnímám to jak na turnajích, kdy se o možnosti konfrontace bavím s ostatními trenéry, tak i ze strany mých kolegů. Chceme hrát co nejlepší zápasy s nejlepšími týmy, je to pro nás jedině dobře,“ dodává Kadaně.

O prvním listopadovém víkendu čeká sedmičku střet se Smíchovem a Benátkami nad Jizerou. Přiblíží se postupu?

Výsledky všech zápasů

• Junioři
    Sobota Pelhřimov– Letňany 2:17
    Neděle Kolín – Letňany 4:3