pondělí 21. srpna 2023

Letci chtějí těžit z osy

Rotace hráčů, jejich obehrávání ve větších klubech i dodatečná motivace. Letci se budou v nadcházejícím ročníku 2023/24 opírat o nově vzniklou osu Sparta – Litoměřice – Letňany, která začala fungovat už v předsezonním období. Spolupráce tří klubů ze tří různých soutěží se bude přímo dotýkat druholigového A-týmu i vyšších mládežnických kategorií, benefitů by přitom mohla přinést hned celou řadu.

Od nového ročníku bude hangár pilířem nově vzniklé osy mezi druholigovými Letňany, Litoměřicemi hrajícími Chance ligu a extraligovou Spartou. „Budeme spolupracovat tak, aby byly kluby propojeny," komentuje novinku generální manažer Letců Tomáš Divíšek. „Platí to nejen pro A-tým, ale i pro mládežnické kategorie. Naši hráči mohou nakouknout do většího klubu.“

Oba pražské kluby se totiž budou soustředit hlavně na mládež. Mezi Litoměřicemi a Letňany bude spolupráce směřovat hlavně k A-týmu. „Krátkodobé hostování je pro nás zajímavé hlavně od osmé třídy nahoru, mladé hráče chceme v klubu udržet co nejdéle, s novou osou ubyde důvodů měnit náš klub," vysvětluje Divíšek.

Jak to v realitě bude fungovat?

„Hráči od osmé třídy výš budou mít za dobře odvedenou práci možnost trénovat a hrát se Spartou, a to po určitou dobu. Nám zase budou vypomáhat ti, kteří nemají takové herní vytížení třeba formou krátkodobého hostování," pokračuje GM Letců. Aktuálně se ladí nejlepší model spolupráce tak, aby byla co nejvíc prospěšná pro obě strany. „Bylo by určitě dobré, kdyby spolu kluci mohli být třeba v jedné formaci. Základ je pro nás stále obehrávat letňanské hráče. Bude rozhodovat výkonnost, určitě se nebudeme ohlížet na klubovou příslušnost.“

Koneckonců oba pražské kluby jsou podle generálního manažera v žákovských třídách na stejné úrovni. „Vidíme to na výsledcích, kategorie od kategorie a zápas od zápasu. S mládeží pracujeme velice dobře, za což bych rád touto cestou pochválil naše trenéry. Jsem s odvedenou prací spokojený.“

Osa se bude každopádně prolínat až do A-týmu v návaznosti na pohyby hráčů mezi Letňany a Litoměřicemi. „V Chance lize budeme vypomáhat, když to bude třeba. Momentálně si například oba naši brankáři rozpůlili čas, Vojtěch Nečas začal trénoval se Stadionem. Je to ale také o hráčích, budeme si vypomáhat směrem nahoru i dolu," dodává Divíšek.

Letci budou spolupracovat v rámci áčka také s pražskou Slavií.