pondělí 22. května 2023

Letcem sezony Matyáš Dvořák

Nadvláda gólmanů je ukončena. Prestižní anketa Letec sezony, které poslední dva ročníky kralovali maskovaní muži, zná svého nového vítěze. Titul si odnáší Matyáš Dvořák, útočník šestky, jenž přesvědčil trenéry šikovností, obrovskou pracovitostí a ochotou bojovat za tým. Vítěz tradiční ankety, pro nějž hlasovalo celkem deset koučů, se může těšit na parádní trofej i voucher na hokejové vybavení značky CCM v hodnotě 20 tisíc korun.

Na jeho letošní výkony létají superlativa ze všech stran. Pracovitý, oddaný, produktivní. Matyáš Dvořák oslnil trenéry svým progresem, za poslední sezony ho udělal obrovský. Zároveň nejde přehlédnout jeho vášeň pro hokej. „Dlouho jsem neviděl a nevím, jestli ještě někdy uvidím hráče s takovou láskou k hokeji," říká třeba trenér Jakub Kvaček, který měl talentovaného šikulu možnost v Letňanech vést.

A ostatní přikyvují. „Má velký potenciál," uvědomuje si zase Martin Rousek. Hlasování o Letce sezony 2022/23 bylo celkem jednoznačné, napříč realizačními týmy panovala shoda. Útočník šestky bere titul po deseti získaných hlasech.

Do nominace se přitom dostal až vítězstvím v lednové měsíční anketě. Tehdy v rozhovoru přiznal, že ho zisk ceny povzbudil do další práce. „Hodně mě to nakoplo, chci na sobě ještě víc makat, protože vidím, že když poctivě pracuju, tak může přijít odměna. Nedokážu si představit, že bych hokej nehrál.“

Makat nepřestal a teď za ním míří další, ještě větší ocenění. Kromě unikátní putovní trofeje, kde jsou vyryta jména všech vítězů, na něj čeká i speciální odměna v podobě voucheru na hokejové vybavení CCM v hodnotě 20 tisíc korun.

Teď už nezbývá nic jiného než se posouvat dál.

O vítězi rozhodovali trenéři, pro Dvořáka se jich vyslovilo hned deset z celkových čtrnácti hlasujících. Dva hlasy získal Michal Kadlec, po jednom hlasu pak obdrželi Jáchym Riley a Adam Zátko.

Útočník šestky se zařadil do vybrané společnosti předchozích vítězů. Mezi nimi nechybí třeba Lukáš Rousek, Matěj Chalupa, Lukáš Pařík a Ivan Lytvynov s Václavem Burdou. V posledních letech vyhráli Štěpán Kubeš, Mikuláš Wajtr a vloni Michael Krajčík.

Zde jsou podle abecedy hlasy jednotlivých trenérů včetně důvodů, proč volili právě svého favorita:

Jiří Černoch
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Viděl jsem ho v mnoha zápasech své kategorie, kde byl dominantní. Prosadit se dokázal i o kategorií výš. Tvoří hru, jde o silového hráče, umí dát branku. Když na sobě bude dál pracovat, může z něj být komplexní hráč.“

Martin Gebell
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Herně se mi líbí už dlouho. Jde o pracovitého kluka, co maká a chce se pořád zlepšovat. Navíc se neztrácí ani s o rok starší kategorií.“

Martin Hušpauer
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Je to můj favorit od začátku nominací. Znám ho charakterově, v zápasech svého ročníku je naprosto výrazný. Je velmi dobře fyzicky připravený, má vlohy i talent. Zdobí ho rychlostní výbava, dynamika. Umí navíc dost specificky vystřelit ze zápěstí. Sám je strašně pracovitý, cílevědomý a pracuje i bokem na dalších dovednostech. Cenu by si zasloužil.

Ladislav Kadaně
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Všechny nominované hráče docela znám a myslím, že si to zaslouží asi nejvíc ze všech. Je výrazný ve své kategorii a když hrál za starší, byl vidět bodově i gólově, ale hlavně jako poctivý kluk, který hokej miluje. Proto si nominaci zaslouží. Trénuji ho už čtvrtý pátý rok, vím, jak se posouvá, i proto pro mě hlasování bylo docela jednoduché.“

Miroslav Kopřiva
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Na svůj ročník je velmi vyspělý. Prosazuje se i bodově a má velký zápal pro hokej.“

Jakub Kvaček
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Úplně lehké rozhodování to není, ale volím Matyho Dvořku. Nejen kvůli tomu, že jsem ho teď 3,5 roku trénoval, ale hlavně kvůli tomu, že každý rok dělá obrovský progres. Nezastavuje se a myslím, že jsem dlouho neviděl a nevím, jestli ještě někdy uvidím hráče s takovou vášní pro hokej. Nezažil jsem dlouho někoho, kdo miluje hokej tak jako on.“

Jan Mišner
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Letos jsem ho viděl pracovat. Jde o poctivého a hodného kluka, který se chce neustále zlepšovat, dobře bruslí a má kvalitní střelu. Navíc umí také nahrát. Cenu pro Letce sezony by si zasloužil.“

Jaroslav Nedvěd
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Jde o pracovitého hráče, který udělal za poslední sezony výrazný progres. Ve své kategorii předváděl dobré výkony a neztratil se ani mezi staršími. Navíc má dobrý charakter a pracovní morálku."

David Pojkar
MICHAL KADLEC – „Hráč s velkou pracovní morálkou, zaslouží si to nejvíc. Jde o letňanského kluka, prošel všemi kategoriemi, teď se o něj zajímají i velké kluby. V minulosti už jsem ho vedl, udělal za poslední roky opravdu velký progres. A maká na sobě na ledě i mimo něj.“

Ondřej Poul
JÁCHYM RILEY – „Měl jsem ho možnost poznat při trénincích, když jsem vypomáhal u jeho kategorie. Je to dříč, slušný kluk a je na něm rok od roku vidět velký progres.“

Martin Rousek
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Měli jsme ho na pár zápasů v sedmičce, kde byl také výrazný. V sedmi utkáních dal asi 14 gólů, kluci si ho oblíbili a na ledě makal jak do dopředu, tak dozadu. Jde o charakterově dobrého kluka do kabiny, má velký potenciál."

Martin Uldrych
MICHAL KADLEC – „Co jsem ho zažil jak v utkáních, tak na trénincích, bojuje. Odvádí dobrou práci, do všechno vletí naplno. Měl by určitě dostat šanci i ve vyšších soutěžích. Pamatuji si ho vlastně ještě jako prcka, když v Letňanech začínal, teď už spadá do juniorky. Za nasazení, přístup a dlouholetost v klubu si zaslouží cenu on."

Jan Urych
ADAM ZÁTKO – „Je to pohodový kluk, snaží se na každém tréninku. V zápasech vždy podrží celý tým a dokáže ho i povzbudit. Je na něj spoleh.“

Lukáš Vykouk
MATYÁŠ DVOŘÁK – „Matyáš je neuvěřitelně dobře fyzicky připravený, za jeho střelu by se nemuseli stydět ani hráči o dva roky starší. Je zároveň pokorný, pracovitý a vyspělý, což ukázal také v zápasech s o rok staršími kluky, kde vynikal.“

Vítězové ankety o Letce sezony

• 2014: Václav Burda (útočník)
  • 2015: Matěj Chalupa (útočník)
  • 2016: Lukáš Pařík (brankář)