čtvrtek 18. května 2023

GM je i ve vedení Sparty

Generální manažer Letňan odteď působí i v novém vedení Sparty Praha. Tuto informaci ve čtvrtek veřejně potvrdil extraligový klub, v němž je nyní Tomáš Divíšek oficiálně odpovědný za sportovní rozvoj. Pro Letce to do budoucna především znamená ještě větší provázanost mezi oběma organizacemi. S novou Divíškovou pozicí se nijak nemění chod letňanského mládežnického oddílu.

Vedení Sparty představilo nové trenéry i nové vedení. V něm se Tomáš Divíšek stává novým členem i proto, že jedním z cílů Sparty je větší propojení s letňanskými Letci, a to jak na mládežnické, tak na seniorské úrovni.

„V Letňanech budujeme dlouhodobě úspěšnou akademii a především v mladších věkových kategoriích se nám daří,“ citoval ho oficiální web Sparty Praha. „Naším hlavním cílem je co nejlépe využít potenciál obou akademií a pro Spartu i celý český hokej vychovávat co největší množství nových Hlinků, Hlaváčů a Rousků.“

A nezapomněl dodat: „Úzce budeme spolupracovat i v dospělém hokeji. V dlouhodobějším horizontu bychom se s Letci rádi probojovali do Chance ligy a měli tak možnost mít novou sparťanskou farmu přímo v Praze.“

Není tajemstvím, že se blíží období, kdy na severním předměstí Prahy odstartuje zásadní rekonstrukce Ice Areny a přilehlého zázemí. Také s tím se pro dlouhodobou spolupráci počítá a ambiciózní projekt s velkým tréninkovým centrem se bude hodit oběma stranám.

A potvrzuje to i Petr Vosmík, nový předseda představenstva a generální ředitel sparťanského klubu. „Halu v Letňanech čeká velký rozvoj a zbrusu novou ledovou plochu právě dokončujeme na Kateřinkách. Věříme, že nutné rekonstrukce se dočká i hala v Holešovicích. Současní a především budoucí hokejisté potřebují nové ledové plochy. A Sparta s finanční skupinou Kaprain pro to udělají maximum.“

Foto: HC Sparta Praha