1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 5. Arnošt (Hrala, Wojnar), 17. Kynčl (Wojnar, Havelka), 19. Labuzík (Kropáček), 50. Vacín (Fiala, Havelka), 58. Kropáček (Kellerstein, Lytvynov), 60. Wojnar (Uhlik, Pejchal) – 43. Perička. Rozhodčí: Hlinka, Barek – Goltsch, Roischel. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 265. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Brázdil – Chalupa, Čížek, T. Kynčl, Němeček, Lytvynov, Havelka, Z. Fiala – Hrala, Vacín, Švec, Wojnar, Kropáček, Turek, Pejchal, Labuzík, Uhlík, Kastner (A), Hozák (C), Kellerstein, Arnošt (A)

Vacek – Kozák, Duran, J. Kynčl, P. Fiala, Bendík (A), Pelda, Sýkora, Perička – Bláha (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Urban (C), Horáček, Chrtek, Šlaicher, Tatar

Ani třetí utkání konferenčního semifinále se nikterak nevymykalo z nastoleného trendu, kdy vítězný celek pokaždé skóroval hned šestkrát. Tentokrát se to povedlo Letcům, kteří po výsledku 6:1 znovu naklonili misky vah v sérii na svou stranu. Pozítří tak na ledě Vrchlabí budou útočit na postup do finále konference.

Klíčem k druhému bodu v sérii byl fantastický úvod Letců, kteří slušně zaplněnou Ice Arénu potěšili v první dvacetiminutovce hned třemi góly.

„Chtěli jsme určitě do zápasu dobře vstoupit a ukázat jim, kdo je v hangáru doma. To se nám povedlo,“ lebedil si útočník Tomáš Labuzík, jehož trefa na 3:0 korunovala povedené úvodní dějství. „V první třetině jsme je prakticky k ničemu nepustili, naopak jsme třikrát skórovali a určitě se nám pak hrálo lépe.“

„Neřekl bych, že stav 3:0 po první třetině nějak změní taktiku, ale možná nám dodá trošku více sebevědomí do zbylých dvou třetin,“ popisuje Labuzík hlavní důvody toho, proč byl povedený začátek tak důležitý.

Neméně podstatná byla i skvělá defenzivní hra Letňan, která útočně laděný Stadion držela zkrátka. „Dneska jsme plnili plán do obrany velmi dobře, moc jsme Vrchlabí nepouštěli do šancí a byli produktivní v útoku. Takhle musíme hrát každý zápas,“ nabádá Labuzík.

Góly začaly opět padat až ve třetí třetině. Vrchlabské snížení sfoukli Letci dalším trojúderem, což znamenalo konečný výsledek 6:1. „Určitě je pozitivní známka, když se nám daří dávat tolik gólů. V této fázi soutěže je to asi víc, než by kdokoliv z nás očekával,“ přiznává letňanský forvard.

Ze všeho nejpodstatnější je však fakt, že Letcům chybí pouhý jeden krok do konferenčního finále. Cíl pro úterní klání v Podkrkonoší je tedy jasný. „Půjdeme do zápasu s větším klidem v hlavách a jedeme sérii ukončit!“ hlásí natěšený Labuzík.

Zahajovací buly zápasu číslo 4 je pozítří naplánováno na 18. hodinu.