2. liga 2022/2023 - Západní konference, OF2

13. 3. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 7. Kropáček (Hozák, Kastner), 30. Hozák (Arnošt, Kynčl). Rozhodčí: Šperl, Valda – Gregar, Tuháček. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 026. Průběh utkání: 0:2.

HC Děčín

Lavinger – Brož, Černohorský, Charvát, Loukota (A), D. Kučera, Mikulec, Kaltenböck – Faigl, T. Nezbeda, Trávníček (C) – J. Tůma, L. Nezbeda, Macek – Černý, Nowák

HC Letci Letňany

Brázdil – Němeček, Chalupa, Gurjevskij, Lytvynov, Havelka, Kynčl, Čížek, Fiala – Arnošt (A), Kastner (A), L. Kučera – Hrala, Uhlík, Kellerstein – Vacín, Wojnar, Kropáček – Pejchal, Hozák (C), Labuzík

Áčko Letňan zatím potvrzuje roli favorita. Také druhé pokračování osmifinálové série s Děčínem vyšlo svěřencům Jaroslava Nedvěda na jedničku. Na severu Čech to byla velmi tuhá a vyrovnaná bitva, kterou rozhodly pouhé dvě branky. Ty však padly z hokejek Letců, a tak mělo i druhé střetnutí dobrý konec pro Pražany. Už při třetím duelu v Letňanech tak bude ve hře postup do semifinále Západní konference.

Klíčem k prvnímu bodu v sérii byl dobrý začátek. Zrovna takový se Letcům povedl i na ledě soupeře, kdy se v 7. minutě prosadil Vojtěch Kropáček.

Medvědi však nedali svou kůži lacino a před vlastním publikem nepouštěli letňanské hráče do většího trháku. „Větší hřiště Děčínu určitě šlo k duhu. Je to extrémně ofenzivní tým, zvyklý na rychlé úniky. Doma k tomu měl i víc prostoru,“ podotkl prozatímní fantom série Jaroslav Brádil.

Právě on byl jednou z ústředních postav už v sobotu při výhře 4:1, tentokrát svůj výkon ještě posunul a čistým kontem se přičinil o druhý bod za výsledek 2:0.

Foto: Natálie Havelková

„Paradoxně si myslím, že důležitější byla ta druhá branka. Umožnila nám hrát v klidu zezadu, nemuseli jsme se nikam hnát,“ připomenul letňanský gólman trefu kapitána Jiřího Hozáka, která určila konečný výsledek.

Svůj příspěvek do statistik už tolik neprožíval. „Nula v play-off rozhodně potěší, ale naše cesta je ještě hodně dlouhá,“ nastínil.

„Věřím, že tento zápas byl rozhodující. Vyhrát tři zápasy v řadě v play-off je hodně těžké. Snad si to uvědomí i soupeř,“ nezastíral důležitost venkovního triumfu zkušený brankář. Rozdané karty před třetím duelem mu dávají za pravdu.

Za stejného stavu, jakým skončilo druhé utkání, tedy 2:0 pro Letňany, se série vrátí ve středu do hlavního města. To znamená, že Nedvědova družina bude útočit na postup do konferenčního semifinále. Důležitá třetí bitva startuje ve středu v hangáru od 18 hodin.