úterý 29. listopadu 2022

Zlatá radost dvojky

Další zlatý úspěch v Letňanech. Talentovaní druháci na turnaji v Teplicích předváděli parádní výkony a po zásluze brali místo. Ukázali tak, že se máme ještě v budoucnu na co těšit. Tím ale úspěchy Letců nekončily. Vítězství o víkendu zapsali také páťáci, Čáslav rozstříleli vysoko 22:7. Navíc s přehledem zvládli i přátelské utkání proti Kladnu, vyhráli 5:2. Osmička se zase postavila pražské Kobře, kterou porazila 10:3.

„Hráli asi nejlíp, co jsem kdy viděl.“ Takové chvály se dočkali hráči druhé třídy v hodnocení asistenta trenéra Martina Gebella po turnaji v Teplicích. A nešlo o planá slova. Maximální nasazení Letců se totiž zhmotnilo ve formě nejcennější medaile.

A co konkrétně druhákům pomohlo ke zlatu? „Plnili, co po nich s hlavním trenérem chceme. Byli ten den dobře nastavení. Oproti ostatním jsme navíc měli výhodu, že jsme měli tři vyrovnané čtveřice, žádná nebyla slabší,“ vysvětloval kouč.

Kvalitní sestava se ukázala důležitá i v zápasech proti Buldokům. Letci se s nimi střetli hned dvakrát – poprvé ve skupině a pak v samotném boji o hodnotný kov. „Po prvním zápase neratovičtí kroutili hlavami, že není možné, že jsme vyhráli,“ líčil Martin Gebell a šibalsky dodal: „Tak jsme je vyklepli ještě ve finále.“

Dvojka v rozhodujícím utkání Neratovice porazila 8:3 a zlatou odměnu si pak samozřejmě náležitě užila. Kabinou se rozléhala hudba, panovala skvělá atmosféra. „Nálada byla výborná, ale byla by taková, i kdyby se prohrávalo,“ usmíval se asistent trenéra.

Ve veselém rozpoložením byly po víkendu také další kategorie. Osmička uštkla pražskou Kobru 10:3. Zářil Igor Kostenko, který posbíral celkem devět kanadských bodů (6+3). Hokejisté pětky zase (opravdu) vysoko přestříleli Čáslav, zvítězili 22:7. Střelecky nejproduktivnější přitom byli v poslední třetině, kdy soupeřům nasázeli hned jedenáct gólů! Hráči třetí třídy si z turnaje na Hvězdě sice neodvezli medaile, ale radost jim udělala výhra nad domácím týmem 12:3 a také nad Spartou 12:6.

Výsledky všech zápasů

• Junioři
    Pátek Benátky – Letňany 6:5 (0:1,3:2,3:2)
    Neděle Letňany – Vlašim 7:3 (2:0,2:3,3:0)