Mládež
středa 16. listopadu 2022

Dvě výhry i vykřičník

Mimořádně nabitý víkend nejen zápasy, ale i úspěchy. Mladí Letci se pustili do dalších kol soutěží a dařilo se jim znamenitě. Junioři v pátek čtrnácti góly zničili Nový Bydžov, sami neinkasovali. Vítěznou náladu udrželi také v neděli, kdy zdolali Poděbrady 10:7, výkon už ovšem nepřinesl jen pozitiva. Dvojnásobný úspěch zaznamenali rovněž hráči pětky – nejprve přehráli Neratovice 3:1, pak Kobru jednoznačně 15:1. Vysokým rozdílem vyhrála i sedmička, s Mělníkem zatočila 14:4.

Jak jeden zápas skončí, tak druhý začíná. Pro víkendové souboje juniorky pořekadlo platilo. A vysvětlení? Během utkání proti Bydžovu Letci jasnou převahu získali až ke konci zápasu, naopak v nedělním duelu proti Poděbradům jim v závěru soupeř začal šlapat na paty.

Ani v jednom z kol tak nechybělo napětí. „V Bydžově nebyla první půlka z naší strany ideální. Aby utkání probíhalo ve větším klidu, museli bychom to zlomit už v úvodní třetině,“ přemítal trenér Martin Uldrich. Ovšem nakonec přišla kýžená gólová úleva a Letci skóre do finálního bzučáku vytáhli až na 14:0. „Naštěstí to začalo padat."

Na výraznější drama každopádně došlo v neděli. „Měli jsme parádní nástup, jenže pak se někteří obránci dopustili hrubých individuálních chyb a Poděbrady se dostaly na kontaktní gól,“ vysvětloval kouč s náznakem nespokojenosti v hlase.

O přestávce si se svými svěřenci promluvil v kabině. „Někteří hráči kvůli tomu pak už ani nehráli,“ popisoval nepříjemnou situaci, ale zároveň dodal: „Hlavně doufám, že si to uvědomili. Smažeme to a jedeme prostě dál.“

Navzdory minelám se junioři o výhru připravit nenechali. Tým z Poděbrad porazili 10:7 a od 15. října pokaždé alespoň bodovali.

Stejným rozdílem zvítězili rovněž hráči devítky, kolínské Kozly zdolali 5:2. Šestka si poradila s Říčany s přehledem 9:2. Pražského soupeře vyzvali také páťáci – Kobru si v derby podmanili 15:1. Nebylo to ovšem jejich jediné vítězství, už den předtím uspěli proti Neratovicím 3:1.

Výsledky všech zápasů

• Juniorka
    Pátek Nový Bydžov – Letňany 0:14 (0:2, 0:5, 0:7)
    Neděle Letňany – Poděbrady 10:7 (4:2, 4:3, 2:2)