Mládež
úterý 01. listopadu 2022

Dorost cílí na postup

Udělali dojem. Mladí Letci během prodlouženého víkendu rozhodně nezaháleli, vítězství slavilo rovnou několik týmů. Už v pátek se radoval dorost, zdolal Černošice 8:1. Kromě bodového zisku si navíc vysloužil i pochvalu trenérů. Hráči páté třídy zase zapůsobili produktivitou. V sobotu rozstříleli Kutnou Horu 28:1, v neděli si počíhali na Vlašim 14:7. Hned dvojitou výhru zapsali také šesťáci – nejdřív přehráli Litoměřice 10:6, další den Slaný 9:5.

Letňanští dorostenci mají před sebou aktuálně zřetelně vytyčenou metu. Zadání zní jasně – Dostat se do lepší skupiny. „Chceme postoupit a poprat se o co nejlepší umístění,“ netají se ambicemi svého mančaftu trenér David Pojkar a dodává: „Tenhle mančaft na to má.“

A v čem vidí hlavní přednost své party? „Máme široký kádr. Kluci tak mezi sebou mají konkurenci.“ Soupeřivost se v týmu ovšem drží na přátelské rovině. „Nejsou na sebe zlí, je tam jen zdravá rivalita. Tak by to mělo být. Navíc šlapou naplno, nemám jim co vytknout,“ pochvaluje si kouč.

Podobně spokojený byl s výkony dorostenců i asistent trenéra Jakub Kvaček, který mužstvo vedl v pátečním zápasu proti Černošicím. Výtky vznesl jen ke druhé třetině: „Nelíbilo se mi, že jsme se víc sráželi, než abychom hráli. S první a poslední třetinou si ale kluci poradili výborně.“

Na jedničku souboj zvládl také Viktor Šámal. Ten vůbec poprvé nastoupil za dorost, a hned skóroval. I on tak pomohl k vítězství. Letci nakonec výsledek vytáhli na 8:1, a nebýt jednoho vlastního gólu, mohlo se z ledu odjíždět s čistým kontem.

Nulu se nicméně v pátek podařilo udržet deváťákům, kteří porazili Benátky nad Jizerou přesvědčivě 5:0. Brána devítky zůstala zavřená i v neděli, kdy Letci zdolali Lomnici 9:1. Hokejisté páté třídy k nepropustné obraně přidali také vysokou produktivitu. Nejdřív v hangáru přestříleli Kutnou Horu 28:1, další den pak vyhráli ve Vlašimi vyhráli. Osmička zase v pátek zkrotila Vlky z Jablonce 13:8. Na liberecké Tygry už ale Letňanští nestačili, prohráli 1:12.