úterý 25. října 2022

Druháci váleli v Teplicích

I čtvrtý říjnový víkend se do velké míry nesl ve znamení mládežnického hokeje. Pořádnou radost svým rodičům a trenérům udělala 2. třída, která byla za svůj hokejový zápal odměněna vítězstvím na turnaji v Teplicích. Fantastické výsledky však zaznamenaly i další kategorie. Čistý štít bez jediné prohry uhájili o víkendu třeťáci, páťáci i dorost. Junioři zase zakusili, jak vrtkavá může být štěstěna v samostatných nájezdech.

Druháci v Teplicích předvedli velkou chuť do hry a především nekompromisní koncovku. Postupně si poradili s Roudnicí nad Labem, Děčínem i pořádajícími Teplicemi a po třech jasných výhrách mohli slavit celkové turnajové vítězství.

„Kluci si to určitě zasloužili, protože to všichni odmakali naplno a nevypustili jediný zápas. To mi udělalo radost,“ rozplývá se nad nádherným úspěchem svých malých svěřenců asistent trenéra Martin Gebell.

„V tomhle věku je posouvá každý turnaj, zkusí si zahrát proti různým týmům,“ má jasno Gebell. Už jen nazout brusle a bavit se hokejem je pro děti nejvíc. „A vůbec nejšťastnější jsou, když si na sebe mohou vzít dres Letňan a zahrát si zápas. Výsledky samozřejmě nehrotíme,“ vysvětluje pravou podstatu práce s mládeží hlavní trenér Jan Mišner.

Kromě nejpodstatnějších bruslařských tréninků a rozmanitých her už se také Mišner snaží pomoci svým svěřencům do budoucna. „Radíme dětem, aby neodpalovaly kotouče a zkusily vystřelit, přihrát kamarádovi nebo udělat kličku. Hlavně jim ale klademe na srdce, aby si zápas užily,“ říká.

O víkendu se však nedařilo jen 2. třídě, stoprocentní bilanci urvaly také oba výběry třetích tříd, páťáci a letňanský dorost. Juniorka si zase hned dvakrát vyzkoušela nájezdovou loterii, pokaždé s jiným výsledkem.

Výsledky všech zápasů

• Junioři
    Pátek Vlašim – Letňany 4:5 SN (0:1, 4:2, 0:1 - 0:0)
    Sobota Česká Lípa– Letňany 6:5 SN (1:1, 1:2, 3:2 - 0:0)