Žáci
čtvrtek 10. února 2022

Únor se rozjel úspěšně

Vstup do nového měsíce byl pro mladé Letce úspěšný. O víkendu bodovalo hned pět kategorií. Čtvrťáci vyšli vítězně z obou svých soubojů, stejně jako jejich starší parťáci z páté třídy. Svěřenci Martina Hušpauera v sobotu sice remizovali s Mladou Boleslaví 4:4, ale v neděli si polepšili, když rozstříleli Kutnou Horu 20:1. Dařilo se i sedmákům, ti porazili Chrudim vysoko 12:5. Se stejným soupeřem si poradila také devítka.

Vítězství si zapsaly kategorie, jež válčí pod taktovkou Martina Dufka. Sedmá a devátá třída o víkendu absolvovaly dvojzápas na ledě Chrudimi, přičemž obě družstva urvala tři body. Sedmáci mistrovské utkání odehráli po delší době. ‚‚Kluky čekal mistrák po čtrnácti dnech,‘‘ konstatoval kouč. Zápasové tempo si však Letci udržovali: ‚‚Nelenili jsme a víkendy jsme zaplnili přípravnými zápasy.‘‘

Do Chrudimi odjeli s jasnou vizí – zvítězit a získat tři body. ‚‚Soupeř se v tabulce nachází pod námi, byla to skoro povinnost, abychom bodovali,‘‘ komentoval Dufek. Sedmáci roli favorita potvrzovali od začátku utkání, nicméně větší brankový náskok si vybudovali až v prostředním dějství. ‚‚V úvodu šlo o vyrovnaný souboj, ale ve druhé třetině jsme protivníka deklasovali nadílkou šesti gólů.‘‘

Náskok v poslední části Letci navyšovali, ale prosadili se i Chrudimští: ‚‚V důsledku ztráty koncentrace jsme nějaké branky inkasovali, ale i přesto jsme výsledek kontrolovali až do konce utkání my,‘‘ uzavřel trenér. Letka zdolala Chrudim 12:5, hattrick a asistenci si zapsal Ivan Andrushchenko.

I starší kolegové z deváté třídy si s Východočechy poradili. Na začátku ledna stejného soka Letňanští převálcovali 16:2, tentokrát výsledek jednoznačný nebyl a domácí po první třetině vedli 3:1. ‚‚V úvodu jsme soupeře podcenili a jednalo se o vyrovnaný souboj. Chrudim dobře bránila a její rychlé protiútoky nám dělaly problém,‘‘ hodnotil Dufek.

Deváťákům se podařilo srovnat již během druhé periody. V poslední dvacetiminutovce dokázali výsledek otočit, překlopili skóre na svoji stranu a zvítězili 6:5. ‚‚Za poslední třetinu patří klukům velký obdiv a dík za to, že to zvládli a vybojovali tři body pro naše barvy,‘‘ chválil kouč a druhým dechem dodal, že z chyb plyne ponaučení: ‚Je to výstražný vykřičník, soupeř se nikdy nesmí podcenit a musíme jít do každého zápasu na sto procent.‘‘

S plnou vervou do zápasů vlétli čtvrťáci. Ti nejdříve v pátek přejeli Neratovice 9:1 a v sobotu přidali výhru s Kolínem 7:4. Vítězný víkend za sebou má i pátá třída, mistrovské utkání s pražskou Hvězdou ovládla 7:3 a v přáteláku přestřílela Mladou Boleslav 5:3. Se stejným družstvem se střetla i šestka. Svěřenci Martina Hušpauera uhráli remízu 4:4, ale v neděli přejeli Kutnou Horu 20:1. Fantastických sedm gólů vstřelil Igor Kostenko, který přidal i jednu asistenci.