středa 24. listopadu 2021

Pětka uspěla v přáteláku i lize

Letci páté třídy se nesou na vítězném proudu. Dobrou formu potvrdili o víkendu – v sobotu ovládli přátelák proti Třemošné jasně 10:2, během neděle zase v mistrovském duelu přehráli Říčany 4:2. Dařilo se také šestce, která uštědřila vysokou porážku pražské Kobře. Letňanští nastříleli hned 17 gólů, sami inkasovali pouze jednou. Se stejným protivníkem se úspěšně utkali i osmáci, zvítězili 6:1.

Vyhrát dva zápasy ve dvou dnech? Na první pohled nelehký úkol, parta kouče Ladislava Kadaněho si s ním ovšem poradila. Páťáci svou spanilou jízdu zahájili utkáním s Meteorem Třemošná. Přestože šlo o přátelák, nálada byla značně bojovná. „Na pátou třídu předváděli slušnou fyzickou hru,“ komentoval trenér Letců výkon soupeře.

Hokejisté pětky ale tlaku týmu z Plzeňska nepodlehli, právě naopak. „Drželi jsme se víc na puku, celou dobu jsme byli jednoznačně lepší,“ popisoval spokojeně Ladislav Kadaně. Zároveň vzkázal protivníkovi poděkování za zorganizování přípravného duelu.

Ve druhém víkendovém utkání pětky už nešlo jen o radost z vítězství, ale také o body do tabulky. Pětka se střetla s Říčany, i tentokrát Letňanští tahali za delší konec. „Měli jsme poměrně velkou převahu, hokejově jsme byli lepší,“ pochvaloval si kouč.

Soupeř ovšem Letcům nenechal nic zadarmo. „Makali. Vraceli nám hlavně naše chyby, dávali góly z brejků,“ dodal Kadaně.

Výsledky potěšily trenéra i jeho svěřence, znamenají totiž zlepšení. Jedna remíza, jedna prohra, jinak samá vítězství. V posledních týdnech se páťákům daří, minulý víkend navíc nastříleli Smíchovu rovnou třicítku branek.

Střeleckou efektivitu v neděli předvedla také šestka, rozstřílela pražskou Kobru 17:1. K vysokému skóre přispěli Igor Kostenko (4+1), Konstantyn Deyak (3+1) a Samuel Bosák (3+1). Stejného soupeře přehráli výsledkem 6:1 osmáci, zbylé kategorie už ale o víkendu výhry nepřidaly.

Výsledky všech zápasů

• Dorost: SC Kolín – HC Letci Letňany 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
  • 9. třída: sobota HC Letci Letňany – HC Dynamo Pardubice 3:6 (3:1, 0:3, 0:2)
    • neděle Mountfield HK – HC Letci Letňany 7:2 (3:0, 4:1, 0:1)