úterý 12. října 2021

Pětka sestřelila Spartu

Další víkend mládežnických soutěží přinesl jak prohry, tak výhry. Pátá třída v přáteláku podlehla Slavii, Letci se trápili hlavně v koncovce. Chuť si však spravili v mistrovském utkání proti dalšímu pražskému soupeři – Spartě, rozstříleli ji 13:7. Gólovou fazonu předvedli i osmáci, Benátkám nasázeli hned jedenáct branek, sami udrželi vzadu nulu. Velký obrat předvedli junioři, v nájezdech skolili Kutnou Horu 4:3.

Začátky nové sezony bývají pro hráče náročné, zvlášť teď po dlouhé pandemické stopce. Zákaz sportování zkomplikoval hledání formy i páťákům, kteří letos zažívají premiéru na velkém hřišti. „Nějaká utkání jsme měli zkusit už ve čtvrté třídě, ale bohužel přišla covid doba,“ vysvětloval Ladislav Kadaně.

Tým se tak dostal do nevýhodné pozice oproti zkušenějším soupeřům. „Některé kluby zvládly zápasy odehrát, proto byly na větší plochu připraveny. My jsme najednou nevěděli, jak se na ledě chovat,“ dodal kouč. Sice jde o velkou změnu, Letci z ročníku 2011 si však s novými návyky poradili šikovně. „Nechci kluky vychvalovat do nebes, ale jsou hodně týmoví, dobře vnímají. S hřištěm se poprali a už se začínají vyrovnávat také silným soupeřům.“

Přesně to se ukázalo v neděli. Letňany přestřílely Spartu 13:7. „Rudí nás asi před čtrnácti dny porazili v přáteláku, teď jsme jim to oplatili v mistrovském zápase,“ pochvaloval si Kadaně. Výhra byla poctivě odmakaná. „Celou dobu jsme drželi otěže my, výsledek tomu odpovídá.“

Naopak sobotní skóre z duelu se Slavií kouč páťáků hodnotil negativně. „Vypadá to, jako bychom dostali na zadek, ale myslím, že jsme si takovou porážku nezasloužili.“ Soupeři se každopádně dařilo využívat šance. „Sešívání patří v ročníku k nejlepším v republice, mají schopné kluky.“

„Nedali jsme gól, když jsme měli. Dostávali jsme se do šancí, ale neproměnili jsme,“ hledal trenér příčinu porážky. Přestože se podle něj jedná o obecný problém českého hokeje, mladí Letci mají čas na zlepšení. „Pořád je na čem pracovat. Na trénincích budeme na důraz u branky zvlášť dbát.“

S uposlechnutím pokynů realizačního štábu nemá tým problém. „Kluci dodržují vše, co jim říkáme. Myslím, že hra jde díky tomu nahoru,“ oceňoval Ladislav Kadaně. O víkendu podle něj splnily úkoly z minula – krátké střídání a aktivní napadání. „Zatím kluky chválím a doufám, že se nám bude dařit i dál,“ shrnul závěrem.

Parádně si vedli také osmáci, kteří v sobotu převálcovali Benátky 11:0. Zazářil útočník David Pojkar, k vysokému rozdílu přispěl pěti góly a jednou asistencí. V neděli došlo na velký obrat juniorů, kteří stihli dohnat náskok Kutné Hory a následně ze samostatných nájezdů vytěžili výhru. Úspěšný byl i dorost, Černošice přehrál těsně 3:2 a Kralupy nad Vltavou skolil v prodloužení.

Výsledky všech zápasů

• Juniorka: HC Benátky nad Jizerou - HC Letci Letňany 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
    • neděle SK Sršni Kutná Hora - HC Letci Letňany 3:4 sn (2:1, 1:1, 0:1, 0:1)
  • Dorost: sobota HC Letci Letňany - HK Kralupy nad Vltavou 2:1p (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)