Dotazník
čtvrtek 15. července 2021

Šturma: Žiju přítomností

Šikovný útočník nastupuje za dorost, kde precizně pracuje pod vedením kouče Martina Uldricha. Ačkoliv je mu teprve sedmnáct, překvapivě sdílí vyspělé představy o sportu i životě. Nebojácný Letec si například uvědomuje, jak velkou roli hraje v hokeji psychická stránka a vliv kvalitních trenérů. Má ale vysněné plány do budoucna? A co nejraději dělá mimo ledovou plochu?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
K hokeji jsem se dostal v sedmi letech, když mě táta s dědou vzali bruslit na zamrzlé pole po záplavách. Hned o rok později jsem v září nastoupil na Spartu.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
V první řadě můj táta, který mě naučil první krůčky na ledě. Také bych rád zmínil mého prvního trenéra, pana Vítězslava Zikmunda. Vyzařovala z něj pokaždé neskutečná energie a šířil ji kolem sebe. A nesmím zapomenout na pana trenéra Zbyňka Zavadila, protože mě naučil zdokonalovat se a dělat všechno na 100%.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Jedny z mých nejhezčích vzpomínek jsou rozhodně ze Sparty, kde jsme s kluky jezdili na turnaje a vyhrávali každý zápas. V šatně také nuda nebyla, podle mě jsme byli výborná parta, na kterou rád vzpomínám dodnes.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
S mým největším strachem jsem se ještě naštěstí nesetkal.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Nejsem zrovna člověk, kterého by něco štvalo. Nenapadá mě nic určitého, ale nemám moc rád lidi bez humoru.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Z filmů mě napadá jedině Le Mans '66. Nejradši mám zatím knížku 48 zákonů moci.

OBLÍBENÁ HUDBA
Hodně mě baví hlavně zahraniční hudba a taky rád poslouchám písničky z auta mého táty.

OBLÍBENÁ BARVA
Líbí se mi hrozně moc barev, ale nejvíc asi černá, bílá, červená a fialová.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Pes, nejspíš německý ovčák.

NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚT VE ŠKOLE
Rozhodně fyzika. Se vším ostatním jsem spokojený, ale ta fyzika mě trápí.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Můj průměr z prvního pololetí byl 1,87. V druhém pololetí byl však lepší, okolo 1,6.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Rád bych jel na dovolenou s kamarády někam k moři, kde by bylo teplo.

CO MI CHUTNÁ
Miluju thajská jídla od mé maminky nebo babičky svíčkovou.

HOKEJOVÝ VZOR
Vždycky to pro mě byl Jonathan Toews. Nosí číslo 19, které je moje oblíbené a když jsem mohl, tak jsem ho taky měl. Myslím, že je všestranný a skvělý lídr jak na ledě, tak mimo něj.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
Vegas Golden Knights a Chicago Blackhawks.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Těžko říct, každý sportovec se pohybuje v oboru, který mu jde nejlíp. Nechci výkonnostně srovnávat hokejistu, fotbalistu, basketbalistu a tak dále.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Čas trávím na sociálních sítích a poté hledám odpovědi na otázky z testů.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Nejsem. Myslím si, že pověrčivost je pouze o hlavě, vlastně jako všechno ostatní. Když člověk myslí na svoji psychickou stránku a dělá například nějaké rituály, bude se cítit dobře. Podpoří tím sebevědomí a myšlení, není to nic nadpřirozeného.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Rád cvičím a často si čtu. Také poslouchám písničky a chodím ven s kamarády.

HOKEJOVÉ CÍLE
Žiju přítomností a věřím v jeden citát: ‚Co se má stát, se stane.‘

PŘIHRÁVKA NEBO GÓL
Radši krásně připravená akce s nahrávkou do prázdné brány.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Dojdu si před zápasem na procházku, kdy mám čas na sebe a můžu se soustředit na to, co mě čeká.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
V tréninku neexistuje nic, co bych neměl rád. Všechno beru jako pozitivum, díky němuž se zlepšuji, ať už se jedná o bruslení přes celé hřiště nebo brzdy.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Žádný nemám. Se vším, co dělám, jsem spokojený.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Momentálně jsem šťastný tam, kde jsem. Nic mi tady nechybí a do centra Prahy to mám kousek. Samozřejmě bych si ale nestěžoval žít někde u moře s blízkými.