Podcast
středa 10. března 2021

Koronavirová krize a její dopad

Premiéra je tu! Podcastová série HOKEJ ZBLÍZKA se rozjíždí úvodním dílem, v němž účastníci řeší jednu z největších otázek současného stavu: Jak připravovat hráče v době koronaviru a je to vůbec možné? Trojice hostů pomocí panelové diskuze debatuje i o dopadech krize na hokej a způsobech, kterými je možné manko minimalizovat. Nabízíme ve formátu videa na Youtube a zvuku na Spotify.

Nový projekt v režii letňanských Letců otevírá komplexní témata sportovního světa. Nejde přitom o žádné nekonkrétní povídání, trojice hostů v panelové diskuzi rozebírá aktuální i dlouhodobou (nejen) hokejovou problematiku otevřeně.

V premiérovém díle podcastové série HOKEJ ZBLÍZKA trojice hostů řeší současný stav ovlivněný koronavirovou pandemií. Jak připravovat hráče v době covidu? A bude mít současná situace dopad na český hokej, případně může prohloubit manko oproti ostatním zemím?

„Chodí mi na tréninky děti z různých koutů republiky, člověk si udělá přehled. Kolikrát je vám z toho až smutno. Zarážející je pro mě třeba škatulkování, část dětí kluby nechávají rodičům na pospas," nastínil renomovaný kondiční trenér a specialista na individuální rozvoj hráčů Michal Břetenář, který byl jedním z hostů.

U mikrofonu ho doplnil kouč letošní 5. třídy Martin Hušpauer. „Věci musíme změnit hlavně u dětí starších 14 až 15 let. Co bychom měli dělat jinak v případě malých dětí? Připravovat je komplexně. Nezapínat jim turbo, aby uměly víc sportů, aby byly hravé a neuměly jen držet hokejku."

A také Petr Freiberg, zástupce z rodičů, který vidí reálie problémů dnešní izolované doby u svého syna Vojtěcha. „Obecně mi chybí ze strany hokejové veřejnosti informace. Metodika. Rodiče mají různé názory, protože si každý hledá cestu sám. Kluci potřebují slyšet, co mají konkrétně dělat, od někoho jiného než od otce."

Projekt HOKEJ ZBLÍZKA nabízí komplexní pohled všech stran, na nichž výchova sportovce stojí. Prostor u každého tématu dostává specialista i trenér, který se setkává s diskutovanými tématy každý den, a rodič. Právě ten totiž vidí dění z trochu jiného úhlu.

Máte chuť se ponořit do debaty?

Diskuzi můžete poslouchat v autě, při vaření nebo třeba v práci. Premiérový díl najdete na platformách YouTube i Spotify.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka