Písničku najdete v článku a na sítích
čtvrtek 24. prosince 2020

Vánoční dárek pro Letce! Klub má novou vlastní hymnu

Letos celá společnost prožila těžkou zkoušku. Vánoční čas je tak ideální pro odpočinek a trávení chvil s rodinou. A taky pro rozbalování dárků! Letňanský klub nezůstává pozadu, na Štědrý den si pro vás přichystal malé překvapení. Vedoucí 3. třídy Jindřich Hrabák totiž složil novou hymnu věnovanou všem Letcům! „Cílem hlavně je, aby písnička dětem zlepšila náladu a povzbudila je,“ doplnil autor písně.

O Vánocích by se měla rozdávat jenom radost, proto se i klub rozhodl v těžkých časech obdarovat všechny letňanské děti. Píseň složená vedoucím třeťáků se natolik povedla, že si právem zaslouží být novou letňanskou hymnou. „Původně jsem ji tvořil jen pro naši třídu. Nevěděl jsem, že bude mít nakonec tak velký ohlas. Mám z toho radost," usmíval se Jindřich Hrabák. 

A jak vůbec k hudebnímu nápadu došlo? „Napadlo mě to, protože se jednoduše jedná o děti. Chceme, aby měly v klubu zábavu a tu správnou atmosféru. Hokej je hravý sport a zpívání k němu přispívá, hráč se tím může nabudit," pokračoval vedoucí. 

Sám také namítl, že si s dětmi často zpívá, a v každé hokejové kabině navíc nikdy nechybí správná muzika. „Hlavně si myslím, že skoro všechny ostatní kluby mají svoji hymnu nebo motivační písničku, která je slyšet třeba před zápasem," doplnil. 

Hrabák složil chytlavý text, který nazpíval jeho kamarád Nikolas Baier. Talentované duo vytvořilo svoji skladbu přímo v nahrávacím studiu, aby byla pro Letce publikovaná v co nejvyšší kvalitě. Abychom vás nenapínali, písničku si můžete poslechnout zde:

Původní píseň od kapely the Clash zná téměř každý, originál z osmdesátých let nese název Should I Stay or Should I Go. Písnička se proslavila taky v populárním seriálu Stranger Things. Právě proto byla skvělou šablonou pro novou hymnu: „Originál je ideální jako podklad pro jednoduché věty. Je tedy celkem běžný pro různé cover verze a často se upravuje."

Hudební výtvor je sice dárek pod stromeček, ale obzvlášť během pandemie může potěšit daleko víc. „Cíl je hlavně takový, aby písnička dětem v této nepříjemné době zlepšila náladu a povzbudila je. Aby si mohly na náš klub vzpomenout i doma, kde teď tráví hodně času," vysvětlil Hrabák. 

Vedoucí třeťáků zmínil, že nový song sice více zaujme především mladší kategorie, ale účel byl jednoduchý. „Na stadionu děti pořád něco hulákají, proč si tedy konečně nezazpívat něco společně?“

Hymnu ve formátu mp3 budou mít hned po svátkách k dispozici všichni vedoucí tříd. Možnost rozeslání souboru je pouze na vyžádání, neváhejte tedy svého vedoucího kontaktovat. 

Klub HC Letci Letňany přeje všem svým členům krásné prožití vánočních svátků a ten nejlepší vstup do nového roku. Snad již brzy na stadionu!

Čtěte také

Podcast hokej zblízka