Příprava se v Letňanech znovu rozběhla
úterý 24. listopadu 2020

Letci se vrací k tréninku, schází se po skupinách venku

Zpátky do práce! Letcům končí „home office", povolené mají od pondělí tréninky po skupinách venku. Pokračuje se přitom v obdobném režimu jako před omezením pohybu, trenéři i děti dodržují přísná hygienická opatření a dbají na všechna vládní nařízení. Hned u prvních cvičení bylo znát, kdo plnil plány trenérů v posledních měsících svědomitě, na manku začaly realizační týmy pracovat okamžitě.

Všechny už svrběly ruce. Protiepidemický systém PES dal zelenou tréninku v omezených podmínkách, vrací se venkovní cvičení po šestičlenných skupinách. Letňany tak od pondělí mohou alespoň částečně pokračovat v koncepční práci nastavené před sezonou. Výpadek je každopádně znát, už na první společné hodině se ukázalo, kdo bral domácí trénink zodpovědně. 

„Děti jsou rády, že se začalo něco dít a mohou se hýbat. Je to taková chvíle pravdy, ukázalo se, kdo pracoval a kdo ne, ale první trénink byl super. Všichni si ho užili," prozradil kouč první třídy a asistent šesťáků s osmáky Marco Vrba. Také David Pojkar ze 7. třídy byl s přístupem spokojený. „Většina kluků přišla v dobré kondici, až na pár výjimek vše fajn. Ti, u nichž to vypadalo, že nesplnili úkoly, dostali slovní výtku. V téhle fázi je pro ně těžké něco dělat, což na jednu stranu chápu."

Trenéři vyšších kategorií zaznamenali vysokou docházku, sportovní třídy mají naplánované až čtyři tréninky týdně, nejmenší Letci pak tři. 

Konkrétní opatření jsou stejná jako v říjnu, kdy rovněž vešlo v platnost omezení pohybu na skupiny po šesti osobách. „Rozdělujeme se tak, že na jednoho trenéra připadá pět dětí, abychom dodržovali opatření. Přísný režim platí i pro pití. Láhve si nosí děti s sebou, nebo se pečlivě střídají během pauz. Nesmí se stát, že by se sešla celá kategorie najednou," vysvětloval Vrba.

Co dál? „Nezbývá než pracovat dál a dál. Musíme na sobě makat všichni do jednoho," pokračoval Vrba. Nadcházejícím krokem bude povolení tréninku ve vnitřních prostorech, opatření se i nadále řídí podle aktuální situace ohledně šíření nového typu koronaviru.

Venkovní tréninky ovlivňuje počasí, které je v této fázi roku nepříjemné. „Zaměřujeme se na to, aby děti dělaly důkladně určité věci – ve středu třeba práci s hokejkou. Obecně aplikujeme spíš ‚postávací věci‘, než abychom je jakkoliv honili, protože to je akorát o angínu," popisoval Pojkar. 

Společně s ostatními trenéry doufá, že se brzy přejde do haly. „Všichni asi vědí, že když se v téhle zimě dítě dostane do upoceného stavu, tak mu nepomůže ani kulich ani péřovka. Doufám, že už půjdeme co nejdřív na led, i když jsme rádi, že se začalo, ale pořád jen v hodně omezené formě."

 „Asi jsme jediná země v Evropě, kde se s malými dětmi nesmí nic dělat, čemuž vůbec nerozumím. Absolutně to nechápu," uzavřel kouč sedmáků. Na další povolení opatření si budou muset Letci počkat, jak dlouho zatím nikdo netuší.

Detailní soubor dodržovaných opatření u venkovních tréninků po skupinách naleznete zde.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka