Malí žáci o víkendu získávali medaile
úterý 22. září 2020

Letci na turnajích: euforie páťáků i prvenství třetí třídy

Letci měli napilno i mimo pravidelné ligové soutěže. Páťáci se zúčastnili tradičního prestižního TFA Cupu, kde vybojovali vzhledem k průběhu nečekané, ale o to senzačnější druhé místo. Třetí třída se zase představila hned na dvou kláních: ve Světlé nad Sázavou si i díky suverénnímu obratu v posledních minutách dokráčela pro zlato, naopak v České Lípě po smolném čtvrtfinále s Děčínem brala 5. příčku.

Pohár i smolná porážka v České Lípě

Třetáci vstupovali do turnaje ve Světlé jako favorité a své role potvrzovali. „Od začátku turnaje bylo vidět, že si kluci dění užívají. Makali, dupali a dělali všechno, co dělat mají," popisoval Jan Mišner. Hlavní trenér zároveň pochválil organizaci turnaje. „Bylo to super, děti mě potěšily hlavně v posledním utkání proti domácímu týmu."

Letci prohrávali čtyři minuty před koncem o čtyři branky, skóre ale dokázali otočit. „Byli jsme hladoví, kousli jsme se. Tým mi udělal velkou radost," přiznal kouč. Třetí třída si nakonec dokráčela pro pohár, když ve finále určeném pro vítěze skupiny přehrála Prague Select vysoko 13:4.

Výsledky Letců ve Světlé n. S.:
Letňany – Dynamo Pardubice 14:4
Letňany – Chotěboř 17:0 
Letňany – Světlá 7:6 
Finále: Letci – Prague Select 13:4

Tým Jana Mišlera měl v plánu ještě jeden turnaj, který hostila Česká Lípa. Dvoudenní program, během něhož se dokonce vyhlašovali hráči zápasu, trenéra potěšil. „Organizace opět parádní, byli jsme v Lípě už poněkolikáté a skvělý zážitek." Letci hned na úvod vyfasovali favorita ze Sparty. „Děti byly ještě trochu rozespalé, začínali jsme brzo. Výkon jsme podali slušný, ale prohráli jsme si to sami v poslední třetině. Dostávali jsme hloupé góly zpoza branky a půlky hřiště, což děti rozložilo," vyprávěl trenér.

Jinak ale skupinou Letci prošli parádně. Všechny ostatní soupeře porazili rozdílem třídy. „Byli jsme hladoví a děti chtěly spolupracovat, akorát nás mrzel čtvrtfinálový duel s Děčínem..." Trenér soupeře nepředvedl gesto fair play, když v posledním střídání za nepříznivého stavu Letňany faulovaly. Místo toho, aby soupeř odjel svůj nájezd hned, zdržoval až do vypršení běžícího času.

„Měli jsme to ale ve svých rukách, opět jsme dostali takové hloupé góly ze strany a z dorážek," nevymlouval se Mišner. O páté místo třeťáci hráli s Vimperkem a zápas si viditelně užívali. „Na druhou půlku zápasu jsem si šel sednout na tribunu. Chtěl jsem nechat kluky samotné, aby si hru zorganizovali. Užili jsme si to," pokračoval kouč. Neuhrané semifinále po druhém místě v základní skupině mrzelo, ale o výsledky primárně nejde. „Byli jsme stokrát lepší než soupeř, bohužel jsme však chybovali. Děti si každopádně celé dva dny parádně užily a to je hlavní."

Výsledky Letců v České Lípě:
Letňany – Česká Lípa 16:4
Letňany – Sparta Praha 4:12 
Letňany – Vimperk 10:4 
Letňany – Kolín 11:4 
Letňany – ČLB 20:0 
Čtvrtfinále: Letňany – Děčín 6:7 
o 5. místo: Letňany – Vimperk 17:6

Třeťáci s pohárem

Euforický závěr TFA Cupu

Euforie, obrovská radost. Výběr trenéra Martina Hušpauera se už tradičně zúčastnil prestižního TFA Cupu, v rozmanité konkurenci selectových týmů většinou rozvíjí své schopnosti a náročnými zápasy se posouvá. Tentokrát však došlo i na jeden pořádný nečekaný úspěch. 

TFA Cup pořádá Hokejová škola Tomáše Floriana, hraje se ve Strašnicích. Turnaj pravidelně patří ročníkům 2010, ale na ledě se objevují mladší i starší žáci. „Jezdíme pravidelně jako klub, utkáváme se většinou s hokejovými školami a selecty. Jde o super porovnání s kluky, kteří trénují i individuálně a jsou kvalitní," přiblížil Martin Hušpauer. Tým se podle něj prestižními a vyhecovanými zápasy zlepšuje. 

Tentokrát na turnaj přijel i tým Vlašimi, s nímž Letci odehráli první duel. Padli 2:7. „Herně to bylo dobré, předvedli jsme spoustu hokejových věcí," vyvracel kouč páťáků. Nekouká jen na výsledky, snaží se, aby se kluci neustále posouvali v herní organizaci. „Předvedli jsme dobré individuální výkony i souhry v jednotlivých pětkách."

Další utkání Letci odehráli proti domácímu TFA. Za soupeře nastoupili jen hráči ročníku 2010 složeni ze Sparty, Slavie, Hvězdy, ale i jiných týmů jako jsou Litvínov s Mostem. „Vůbec nám utkání nevyšlo, herně z obou stran průběh vypadal jako holomajzna... Po bezbrankové první třetině jsme předvedli povedené střídání – tzv. inkasovaný dvojgól," smál se Hušpauer. Tým už se do zápasu zpátky nedostal, prohrál 1:5.

A pak to přišlo.

Páťáky, kteří byli na průběžné poslední příčce, čekal souboj s TH48 (Hokejovou akademií Tomáše Hertla). „Udělali jsme změnu v přípravě, před zápasem jsme si spíš povídali. Měli jsme napečený perník, tak jsme si ho dali. V kabině panovala dobrá atmosféra, řekli jsme si, že pro rodiče zkusíme vyhrát," vyprávěl trenér. Během minulého vzájemného souboje Letci padli 0:3, i když předvedli velmi dobrý výkon.

I tentokrát nevstoupili do zápasu pravou nohou, brzy prohrávali 0:2. „Otočili jsme duel na 4:3 a se sirénou značící konec první půlky (hrálo se systémem 2x20, pozn. red.) nám neuznali sporný gól na 5:3. Kluci ale makali a nakonec jsme vyhráli jednoznačně 10:4," popisoval Hušpauer. Kdyby soupeř vyhrál, ovládl by celý turnaj, takhle se týmy seřadily na stejném počtu bodů a rozhodovala minitabulka skóre. 

„Tu jsme měli díky poslednímu utkání velmi dobrou a z posledního místa jsme byli najednou druzí. Zajímavá zápletka, kluci byli hrozně překvapení. Tušili, že to na medaili nebude stačit, ale vstali jsme jak Fénix z popela," usmíval se kouč s dovětkem, že právě kvůli takovým duelům Letci na turnaje jezdí. „Zajímá mě obsah hry a jak mužstvo šlape."


Čtěte také

Podcast hokej zblízka