Útočník osmé třídy miluje pohyb i zvířata
pondělí 27. července 2020

DOTAZNÍK Adama Svobody: Rybářský lístek či agama

Patří k velkým talentům letňanského hokeje a i před nadcházejícím ročníkem 2020/21 ukázal trenérům Martinu Dufkovi s Marcem Vrbou pracovitost. Jak sám útočník osmé třídy Adam Svoboda prozrazuje, pohyb miluje a nevadí mu ani tvrdá letní kondiční příprava. Které další sporty teprve 13letého forvarda baví, jaké si klade cíle do budoucna a proč se dostal k lehce netradičnímu chovu plaza agamy vousaté?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
Hokej jsem začal hrát v pěti letech a to na doporučení kamaráda mého táty – Milana Antoše v hokejové přípravce Letňan.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
K mým oblíbeným trenérům patří Láďa Kadaně a Martin Rousek, jsou přísní a spravedliví. V současné době mi velice vyhovují tréninky pod novými trenéry Martinem Dufkem a Marcem Vrbou. Jsou velice akční.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
K nejhezčím hokejovým zážitkům patří hokejové turnaje, jelikož tam jako tým trávíme společně více dní a užijeme si plno legrace.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Asi nejvíce se bojím zranění, ale při zápase na něj nemyslím. Snažím se do všeho jít naplno.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Zbytečná prohra zápasu, který ze začátku vypadá jako vyhraný.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
K oblíbeným filmům patří „Žhavé výstřely“, protože jde o parodii a vždy se u toho nasměji. K oblíbené knize patří „Deník malého poseroutky“  - legrační příběhy ze života teenagera.

OBLÍBENÁ HUDBA
Zatím nemám.

OBLÍBENÁ BARVA
Modrá.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
K oblíbeným zvířatům patří varan komodský, jelikož je to největší ještěr s jedovatými slinami. To bohužel doma neprošlo, a tak mám „agamu vousatou“, o kterou se úspěšně rok starám a dále mám venkovního kocoura, týraného nalezence, teď je mu u nás dobře.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚTY VE ŠKOLE
Samozřejmě tělocvik! Prostě mě baví pohyb. K nejneoblíbenějším předmětům patří český jazyk, jehož gramatika mi přijde zbytečně složitá.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Při posledním vysvědčení jsem měl průměr 1,14. Doposud jsem prospíval s vyznamenáním.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Akční… Vloni jsem byl letecky na kurzu windsurfingu na ostrově Bol, který mne nadchnul. Voda, rychlost pohybu – super adrenalin! Dalším pozitivem bylo, že jsem mohl chytat ryby!

CO MI CHUTNÁ
Jednoznačně vítězí pizza. Dokonce jsem se ji naučil upéct, a to včetně přípravy těsta a suga. A taky mi chutnají všechny druhy steaků.

HOKEJOVÝ VZOR
David Pastrňák, výborný hráč a přitom působí jako super pohodář.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
Oblíbeným českým hokejovým klubům patří HC Sparta Praha na kterou s tátou rádi chodíme. Z NHL samozřejmě Pastrňákův Boston Bruins.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
David Pastrňák pro jeho hokejové úspěchy jak za Českou republiku, tak i v NHL.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
No, k nevůli rodičů samozřejmě Youtube – legrační videa a zajímavosti světa.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Pověrčivý nejsem.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Mám rybářský lístek, takže k zálibám patří rybaření, tenis a vaření. Rád si sním to, co si sám uvařím.

HOKEJOVÉ CÍLE
Být v hokeji úspěšný a zahrát si v co nejvyšší soutěži to půjde.

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Oboje. Rád dávám góly, ale i rád na ně přihrávám.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Zatím mám rád vše na ledě, ale nevadí mi ani tvrdá kondiční příprava.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Bruslení za trest.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Špatných a nepřesných přihrávek.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
V Praze. Mám ji rád, je tu vše - zábava, sportoviště…