Cena Letec sezony nebude odteď jediná
úterý 07. července 2020

Měsíční ocenění. Klub chce hráče motivovat pravidelněji

Prestižní anketa Letec sezony by od nového ročníku neměla být jediným oceněním pro členy klubu. Jeho vedení totiž plánuje zavést v letňanské Ice Areně pravidelný motivační prvek, který by hráče hnal k ještě lepším výkonům. Záměr potvrdil generální manažer Tomáš Divíšek: "Mohu konstatovat, že máme v plánu pokračovat v nastavené cestě klubové ankety a ještě to o něco víc zvednout."

Tomáš Divíšek nedávno předal Mikuláši Wajtrovi putovní trofej a šek na 20 tisíc Kč za titul Letec sezony, který patří všemi trenéry zvolenému nejužitečnějšímu hráči uplynulého ročníku. "Byla to pro mě novinka, kterou ale rozhodně vítám," přiznal funkcionář.

Podle něj má anketa dobrou myšlenku a je skvělým motivačním prvkem k tomu, aby se každý Letec snažil neustále zlepšovat. I proto nové vedení chystá více individuálních ocenění, jež by se podle prvotních plánů měly udělovat s měsíční pravidelností.

"Budeme pokračovat v nastavené cestě a ještě to trošku zvedneme o nějaké měsíční ceny. Chceme tímto stylem děti ještě více motivovat," uvedl Divíšek bez bližších představ.

On sám ocenil jak nápad, tak i design křišťálového poháru, na jehož podstavci je od roku 2014 vyryto už celkem sedm dosavadních držitelů. Kromě toho, že si každý vítěz může putovní trofej půjčit domů, obdrží i vlastní repliku a tučný šek na hokejový sortiment v obchodě JB Sport.

Letňanský manažer za svých mládežnických let nic podobného nepamatuje. "Dřív se nic takového neudělovalo a v dospělém hokeji se tohle nenosí. Rozhodně to má ale budoucnost a my tohle vítáme."

Zároveň ho těší, že hráči jako brankář Wajtr chtějí v klubu nadále pokračovat a neodchází za nabídkami konkurenčních velkoklubů. "To je pro nás strašně důležité a máme z toho radost," uzavírá GM Divíšek.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka