Vítěz ankety dostal pohár i šek na 20 tisíc
úterý 30. června 2020

Brankář Wajtr převzal cenu pro nejlepšího Letce sezony

Putovní trofej pro nejužitečnějšího Letce uplynulé sezony už je v rukou svého držitele. S koncem školního roku si ji převzal Mikuláš Wajtr, který prestižní letňanskou anketu ovládl jako sedmý hokejista v historii klubu. Vedle křišťálového poháru obdržel i šek v hodnotě 20 tisíc Kč do hokejového obchodu JB Sport. Cenu 13letému brankáři předal v Ice Areně generální manažer Letců Tomáš Divíšek.

Jak už bývá v Letňanech tradicí, s koncem školního roku přichází čas i na gratulaci nejužitečnějšímu Letci minulé sezony. Tím se letos stal Mikuláš Wajtr. 

"Jsem rád, že mě takto ocenili, ale vážil jsem si už samotné nominace. Budu se snažit pokračovat v nastavené cestě," řekl gólman.

"Mikuláši, blahopřeji ti za celé Letce k této ceně, protože ocenění od trenérů je to nejvíc, co může být," gratuloval mu v útrobách Ice Areny Tomáš Divíšek, nový generální manažer klubu, jenž se této role ujal poprvé. "Přeji ti, ať ti to šlape stejně jako doteď. A užij si to."

Pracovitý brankář 8. třídy dostal hlas od celkem sedmi trenérů, což mu k vítěství bohatě stačilo. Realizační tým na něm kromě pracovitosti oceňoval také patriotismus - Wajtr totiž odolává nabídkám konkurenčních klubů. 

"Trenér gólmanů Jiří Černoch je jedním z hlavních důvodů, proč tu pokračuju, navíc tu mám kamarády a nikam jinam se mi zatím nechce," vysvětlit brankářský talent. A co udělá s tučným šekem? "Chvíli počkám, až trochu vyrostu. Teď mi zatím všechno je a nic nepotřebuji."

"Pro nás je to signál, že naši trenéři nedělají svoji práci špatně. I když některé hráče vábí kluby, které jsou na hokejové mapě trošku dál, kluci tady chtějí zůstat, což je super," komentoval manažer Divíšek. "My si toho hrozně moc ceníme a je to pro nás cesta, jak to dělat dál."

Klubová anketa Letec sezony vznikla v roce 2014. V minulosti ji v tomto pořadí ovládli Václav Burda, Matěj Chalupa, Lukáš Pařík, Lukáš Rousek, Ivan Lytvynov a Štěpán Kubeš.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka