Areál byl dezinfikován proti koronaviru
středa 17. června 2020

Klub nechává všechny trenéry testovat na Covid-19

Vedení klubu nechává své zaměstnance testovat proti koronaviru. Rozhodlo se tak reagovat na incident, který se v Ice Areně odehrál minulý týden, kdy se v jednom amatérském týmu vyskytl během hobby hokeje koronavirus a zpráva o novém ohnisku se poté začala šířit rychleji než virus samotný. Mezi Letci nedošlo k jedinému pozitivnímu případu, celý areál byl navíc vydezinfikován.

K tomu došlo de facto už před týdnem. Tehdy v noci ze čtvrtka na pátek probíhalo v letňanské Ice Areně důkladné vydezinfikování všech jejích prostor. Klub Letců však zavedl další opatření: všechny své zaměstnance nechává postupně testovat na Covid-19.

"Všichni zaměstnanci - to znamená, že i všichni trenéři - od úterý podstupují testy," potvrdil Tomáš Divíšek, generální manažer hokejového klubu. "Nemuseli jsme to dělat, ale z vlastní vůle jsme to udělali, aby se tu všichni cítili bezpečně a nedocházelo mezi lidmi k obavám a fámám."

To nejpodstatnější zní: všechny výsledky zatím dopadly negativně. 

Zbytek trenérů, kteří na ně ještě čekají, se je dozví do konce tohoto pracovního týdne. "Budeme o tom ještě informovat, ale důležité je, že nemáme nikoho nemocného a skupiny dětí nejsou nijak ohroženy. Tréninkový plán může pokračovat dál," říká Tomáš Divíšek.

V platnosti tak zůstávají i rozpisy ledů pro nadcházející týdny. Otevřeny jsou i nadále veškeré prostory arény.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka