Klubová anketa o hráče sezony má 7. vítěze
středa 03. června 2020

Píle i patriotismus. Letcem sezony se stal gólman Wajtr!

Byl to ročník bez výraznější osobnosti, o to těžší nakonec bylo zvolit letos Letce sezony. Klubová anketa o nejužitečnějšího hráče minulého ročníku vyhlašuje už sedmého vítěze své historie. A tím se stává pracovitý brankář 8. třídy Mikuláš Wajtr! Kromě putovní trofeje se svým jménem tak tradičně vyinkasuje od vedení letňanského klubu i tučný šek na hokejovou výbavu. Zaslouženě.

Vždyť ho zvolila více než třetina z celkem 18 hlasujících trenérů, kteří kromě jeho progresu, stabilní výkonnosti a velké píle ocenili ještě jednu věc - klubový patriotismus. Byť 13letého gólmana vábily kluby zvučných jmen, Mikuláš Wajtr odolal a v Letňanech zůstává i nadále. 

I za to dostal dohromady sedm hlasů. Druhý v anketě se se čtyřmi hlasy umístil Josef Adamec, útočník 5. třídy, který letňanský klub opouští. Tři hlasy získal další velký talent v brance Štěpán Stránský, po dvou pak forvardi Daniel Novotný ze sedmičky s Davidem Pojkarem ze šestky.

Podruhé v historii se tak křišťálové trofeje dotkne zástupce žákovské třídy, Mikuláš Wajtr napodobuje loňského vítěze Štěpána Kubeše. Bude tak uveden do elitní společnosti předchozích vítězů, kde jsou vedle Kubeše i taková jména jako Václav Burda, Matěj Chalupa, Lukáš Pařík, Lukáš Rousek nebo Ivan Lytvynov. Kromě prestižní trofeje si nadějný gólman vyzvedne tradičně i finanční šek v hodnotě 20 tisíc Kč, který poté může v obchodě JB Sport využít k nákupu jakéhokoliv zboží. Cena i šek mu budou předány do letních prázdnin.

O svém favoritovi jste měli možnost hlasovat i ve veřejné anketě na klubovém webu, ovšem vítěze určují trenéři. Hlasování se zúčastnili všichni, kteří v Letňanech působili po uplynulou sezonu, a také trenérská klubová legenda Zbyněk Zavadil, jenž má doživotní hlasovací právo. 

Zde jsou podle abecedy hlasy jednotlivých trenérů i důvody, proč volili právě svého favorita:

Tomáš Blažek
MATĚJ STRÁNSKÝ.
"Celoročně podával stabilní výkony, snaží se na sobě neustále pracovat. Je spolehlivý, dobrý do mančaftu, který na něm stavěl."

Jiří Černoch
DANIEL NOVOTNÝ.
"Je o mně známo, že mám blízko ke gólmanům, o to těžší je se rozhodnout pro jednoho z nich, protože by si to zasloužili oba. Obou si cením stejně. A tak volím třetího z mých kandidátů - měl jsem ho možnost sledovat už odmala, viděl jsem mraky jeho zápasů. Je to kluk s obrovským potenciálem. Na ledě dominuje, sice ještě neproměňuje šance, ale umí se do nich dostat tím svým neskutečně ladným skluzem, jaký jsem snad ještě nikdy předtím u takových dětí neviděl. Navíc má i charakterové vlastnosti, zdobí ho pokora a kamarádský vztah v kabině. Ne nadarmo dělá odmala kapitána."

Marek Čurilla
MIKULÁŠ WAJTR.
"Ten důvod je jednoduchý: má neskutečnou pracovní morálku, díky němu jsme každý zápas měli šanci na vítězství. Nepamatuji si, že by měl výpadek. Kluci si před ním ohromně věří. Pokud v této práci bude pokračovat dál, má šanci to někam dotáhnout."

Martin Gebell
MIKULÁŠ WAJTR.
"Je velmi pracovitý, jeden z nejlepších brankářů svého ročníku. Dříč, který by dýchal pro svůj tým. I když měl spoustu nabídek odjinud, zůstal se svými spoluhráči, což je obdivuhodné. "

Jan Hanoš
MIKULÁŠ WAJTR.
"Velmi pracovitý kluk a spolehlivý gólman. Nepracoval jsem s nikým z této pětice, ale získával jsem o nich informace."

Jiří Horák
MIKULÁŠ WAJTR.
"Na gólmanovi to většinou stojí a on byl opravdu stavebním kamenem svého mužstva. Oceňuji na něm i vztah ke klubu a patriotismus."

Martin Hušpauer
MIKULÁŠ WAJTR.
"Držel svůj ročník, který nebyl úplně silný. Navíc ctí nějakou hodnotu klubu a zůstává tu i nadále. Nepodlehl nabídkám konkurence a zachovává věrnost Letňanům i pro další sezonu."

Ladislav Kadaně
JOSEF ADAMEC.
"Zaslouží si to za svůj přístup k tréninkům i zápasům. Na svůj věk je to celoplošný hokejista zodpovědný ve hře dopředu i dozadu."

Jakub Kučera
DANIEL NOVOTNÝ.
"Letos to byl vážně těžký výběr, navíc všechny kluky znám. Ale volím takto... Na začátku sezony fantasticky zlepšil bruslení, takové jsem neviděl ani u některých chlapů. Taky mu dobře funguje hlava, dokáže nad hrou přemýšlet. Je to jeden z těch vůdců, kteří strhnou tým. Skvěle pracuje na ledě i v kabině."

Jakub Kvaček
JOSEF ADAMEC.
"Viděl jsem ho i v utkáních a hrál velmi dobře. Pracuje na sto procent jak v trénincích, tak v zápasech, proto je tak dobrý."

Jan Mišner
JOSEF ADAMEC. "Za prvé: pracoval jsem s ním čtyři roky a znám jeho píli. Za druhé: prosazoval se i o rok výš, což stojí za pozornost. Hokej ho baví. Vím, co v něm je a že se bude nadále zlepšovat."

David Pojkar
DAVID POJKAR.
"Jde i trochu o to, že je to můj syn, ale v nominaci asi není náhodou. Hokej ho baví, má celkem čich na góly, kvalitní zrychlení a vnímání hry. Musím ale podotknout, že takových kluků máme v týmu víc." 

Martin Rousek
MATĚJ STRÁNSKÝ.
"Pro mě nejtěžší rozhodování, co tu kdy bylo, protože tentokrát nemám favorita. Ale volím jeho. Prosazoval se ve dvou kategoriích včetně dorostu, v devítce dva roky po sobě podával vyrovnané výkony a neměl výkyvy. Jeho přístup k hokeji je na výborné úrovni. Nikdy neodmítl jít na led. Je soustředěný a baví ho to."

Martin Uldrich
DAVID POJKAR.
"Je to mladý perspektivní Letec. Mně se líbí, jak ten hokej žere. Má dobrý start s pukem, má být po kom pracovitý a roste v něm kvalitní hokejista. Jako menší přitom začínal v obraně, až potom jsme ho šoupli do útoku."

Jiří Vrba
MIKULÁŠ WAJTR.
"Je to šikovný gólman. Navíc neměl myšlenky z Letňan odejít, i když k tomu měl hodně příležitostí. Úctyhodné."

Marco Vrba
MIKULÁŠ WAJTR.
"Protože celý rok podával stabilní výkony a bylo na něj spolehnutí. Pevná opora týmu. Přestože měl několik sezon nabídky z jiných extraligových klubů, zůstal se svými spoluhráči a chce být dál Letcem. To je ta největší cennost, kterou kromě svého talentu má."

Lukáš Vykouk
JOSEF ADAMEC.
"Pracovitý, snaživý, talentovaný a šikovný kluk."

Zbyněk Zavadil
MATĚJ STRÁNSKÝ.
"Prosazoval se ve starší kategorii, což si zaslouží respekt. Měl jsem možnost ho vidět a líbí se mi, jak pracuje."


VÝSLEDKY VEŘEJNÉ ANKETY

  • Daniel Novotný - 54 % hlasů
  • Mikuláš Wajtr - 21 % hlasů
  • David Pojkar - 13 % hlasů
  • Štěpán Stránský - 9 % hlasů
  • Josef Adamec - 4 % hlasů

VÝSLEDKY TRENÉRSKÉ ANKETY

  • Mikuláš Wajtr - 7 hlasů
  • Josef Adamec - 4 hlasy
  • Štěpán Stránský - 3 hlasy
  • Daniel Novotný - 2 hlasy
  • David Pojkar - 2 hlasy

Čtěte také

Podcast hokej zblízka