Trenérské složení na následující sezonu
čtvrtek 07. května 2020

Odchod i posila z Kralup. Vedení složilo realizační týmy

Letci mají jasno ve složení realizačních týmů pro nadcházející sezonu 2020/21. Některé ustálené dvojice pokračují v nastavené práci, juniory naopak nově povede společně s devátou třídou Martin Rousek. Beze změny zůstává "A" tým, posuny naopak proběhly ve sportovních třídách. V klubu totiž skončil perspektivní kouč Marek Čurilla a trenérský štáb naopak posílila nová tvář Martin Dufek.

Velké změny se udály ve dvou nejstarších kategoriích. Juniorku nově povede Martin Rousek, kterému zůstala i devátá třída, společně s Jakubem Kučerou, jenž zároveň dostane znovu na starost i A-tým.

"Posty vyplynuly z trenérské sestavy. Až na jednoho nového kouče jsme chtěli obsadit pozice z místních zdrojů a zároveň bylo žádoucí nechat u dorostenců Davida Pojkara s Martinem Uldrichem. Osvědčilo se nám to a pokračují dál i v nové sezoně," komentoval šéftrenér klubu Jiří Vrba. "Funkci v juniorech jsme potřebovali obsadit z toho důvodu, že Tomáš Blažek vykonává roli sportovního ředitele."

Zmiňovaným nováčkem je bývalý hokejista brněnské Komety a dosavadní trenér Kralup nad Vltavou Martin Dufek.

"Povede šestou a osmou třídu, protože odešel Marek Čurilla. Hledali jsme náhradu a Martin prokázal schopnosti. Přínosem by mohl být v individuálních dovednostech, obzvlášť v bruslení," vysvětloval Vrba. Dufek má za sebou bohaté hokejové zkušenosti, v minulosti vedl i pražskou Hvězdu.

Stejně jako v případě dorostu zůstane stejný ročník trenérům Pojkarovi s Uldrichem i ve sportovních třídách. Posouvají se s ním o kategorii výš, povedou tedy sedmičku. "Z hlediska tréninku i všeho ostatního nebyl důvod dvojici měnit. Pokračují v práci, kterou dělali minulou sezonu se šestou třídou, z níž se teď stala sedmá."

V klubu pokračují "nové" tváře z minulé sezony Lukáš Vykouk a Marco Vrba, vnuk letňanského šéftrenéra.

Šéfem základny, tedy první až páté třídy, zůstává nadále Ladislav Kadaně, který si zároveň vezme na starost čtvrtou třídu. Trenérem brankářů je dlouhodobě Jiří Černoch, žádná jiná radikální změna nenastala.

Přehledné rozdělení všech realizačních týmů si můžete přečíst na konci tohoto článku.

Rozdělení trenérů pro sezonu 2020/2021

• 1. třída: Marco Vrba