V soutěžích prohrály 5., 6., 7., 8. i 9. třída
úterý 28. ledna 2020

Černý víkend. Žákovské týmy zůstaly bez jediného bodu

Ani jeden bod nevyválčili Letci uplynulý víkend ve svých žákovských soutěžích. Ba co víc - všichni inkasovali gólový příděl. A to přitom bylo v akci hned pět letňanských týmů. Jenže šestka s osmičkou v obou případech zaváhaly v Kolíně, stejně jako sedmička a devítka na ledě silné Plzně. Papírové předpoklady nakonec nevyvrátili ani páťáci, kteří podlehli favorizované Slavii.

Pětka bojovala s lídrem i marodkou

Páťáci se střetli s lídrem tabulky a pražská Slavia potvrdila papírové předpoklady. Letňany prohrály 2:9 a připsaly si třetí porážku po sobě.

"Gratuluji Slavii k výhře, byla po celý zápas lepším týmem," přiznal sportovně trenér Ladislav Kadaně. "Ukázala tak, že nevede naši skupinu náhodou."

Letci v každé třetině inkasovali třikrát. Byli nuceni se vypořádat nejen s těžkým sokem, ale také s početnou marodkou.

A tak se letňanský kouč snažil najít alespoň nějaké pozitivum. "Předvedli jsme bojovný výkon a naštěstí to nebylo jen na jednu branku," ocenil vystoupení svého celku.

Letňany - Slavia Praha 2:9 (1:3, 1:3, 0:3)
Branky Letců: Kraus, Boháček. Asistence: Andruščenko.

Šestka marně zkoušela utnout sérii

Ani sedmý pokus nevyšel šesťákům ve snaze konečně naplno bodovat a v utkání s Kolínem prohráli na jeho ledě 3:7. 

Trenér David Pojkar přiznal, že je jeho mužstvo v útlumu. "Je to tak, klukům teď chybí trochu náboj, ale to nevadí. Pořád to jsou malé děti, které půl sezony šlapaly. Výpadky potkávají i dospělá mužstva," uklidňoval své svěřence.

Větší kaňkou v zápase bylo zranění jednoho z Letců, kterého musela ze stadionu odvézt záchranka a v nemocnici lékaři potvrdili otřes mozku. 

"Co se týče samotného utkání, doplatili jsme hlavně na neproměňování šancí, což se teď opakuje pořád dokola," hodnotil kouč Pojkar. "Musíme se na to víc koncentrovat a tlačit se do brány. Jinak to nebylo tak špatné."

Kolín - Letňany 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)
Branky Letců: Pojkar, Bosák, Blažek. Asistence: Šimek 2.

Sedmička postrádala bojovnost

Těžký soupeř čekal sedmáky na ledě Plzně, které podlehli vysoko 3:11. Mužstvo Martina Rouska si tak po zaváhání se Spartou připsalo druhou porážku v řadě.

O osudu nedělního utkání přitom bylo rozhodnuto už v půli úvodní třetiny, kdy Letci lovili kotouč ze sítě hned čtyřikrát. Do první přestávky bylo skóre už 6:1 a prakticky bylo po zápase.

"Zažili jsme nejhorší vstup z celé sezony. Absolutně bez nasazení a bruslení," čertil se letňanský trenér. "Předcházel tomu už sobotní trénink, který se nesl v podobném duchu. Musel jsem hráče přemlouvat, aby dělali cvičení naplno."

Plzeň si už zbytek duelu bezpečně hlídala a náskok ještě navýšila. "Absolutně jsme soupeři nestíhali. Přitom v týdnu jsme hráli soutěž akademií, ke kterému hráči přistoupili úplně jinak," nedokázal si Rousek vysvětlit takovou proměnu.

Plzeň - Letňany 11:3 (6:1, 3:1, 2:1) 
Branky Letců: Surkov, Fagoš, Walter. Asistence: Benda, Kofroň, Surkov.

Osmička odehrála vyhrocený boj

Se snahou odčinit porážku z posledního kola odjeli osmáci do Kolína, jenže tamní soupeř byl nad jejich síly. Letci mu podlehli vysoko 2:8.

"Co se týče kritiky, nechci nějak přehánět, protože je těžké proti nim nastoupit, když už tak mají náš ročník velmi silný," přiznal trenér Marek Čurilla. Kolín navíc svůj kádr doplnil ještě starším ročníkem. "Mají vyspělé hráče, nechci našim klukům nic vyčítat, hráli jsme v deseti. Byla to jasná záležitost od začátku."

Čurillu tentokrát spíš naštval výkon sudího. "Je neuvěřitelné, co předváděl. Nevím, co chce svaz s takovými lidmi dělat v těchto kategoriích," čílil se a popisoval vyhrocený závěr utkání, kdy došlo k hromadné mele obou týmů.

"Máme na videu, jak náš hráč leží na ledě bez helmy a jeden z Kolína ho bezdůvodně dobíjí. A rozhodčí u toho stojí, jen přehlíží a nic nedělá. Neuvěřitelné," nechápal letňanský trenér Čurilla.

Kolín - Letňany 8:2 (3:0, 4:1, 1:1)
Branky Letců: Vančura 2. Asistence: Neuhausl 2, Panýr.

Devítka se držela naděje na senzaci

Deváťáci vysoko prohráli na ledě Plzně, ovšem do poloviny zápasu drželi nadějný výsledek. Pak ale skóre narůstalo a zastavilo se na cifře 0:7.

"´Ano, do půlky utkání to vypadalo nadějně, takový výsledek nikdo neočekával," říkal trenér Martin Rousek. Čím to? "Fantasticky nás držel náš gólman, na kterého šlo 80 střel. Je neuvěřitelné, že i přes sedm obdržených gólů měl úspěšnost zásahů přes 90 procent."

V prostřední části se však plzeňský brankostroj rozjel na plné obrátky. "Kluci statečně bojovali, co to šlo, ale bylo nás jen jedenáct. Rychle nám ubývaly síly," líčil Rousek.

Situaci navíc zkomplikoval ještě špatný zdravotní stav jednoho z obránců. "Byl to de facto náš nejlepší bek. I tak mě kluci velmi mile překvapili. Bojovali srdcem."

Plzeň - Letňany 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

Čtěte také

Podcast hokej zblízka