Zbylé čtyři třídy Letců zůstaly bez bodu
středa 04. prosince 2019

Žákovský kolotoč už je opět v pohybu. Slavila jen šestka

Jedinou výhru z pěti různých zápasů ukořistili letňanští žáci. O uplynulém víkendu se totiž znovu rozjel soutěžní kolotoč. Jenže úspěšný byl jen pro šestou třídu, která si v nadstavbě poradila s Benešovem. Sedmička doma stejnému soupeři podlehla. Neúspěšní byli také páťáci na ledě Slavie a sedmička s devítkou v soubojích s pražskou Hvězdou. Jak počínání Letců hodnotili jejich trenéři?

Pětka narazila na lepšího soupeře

Páťáci před nedělním duelem prohráli naposledy o měsíc dříve, tentokrát se ale museli sklonit před Slavií, na jejímž ledě prohráli 3:8. A trenér Ladislav Kadaně sportovně uznal, že je soupeř lepší.

"Čekal nás jeden z nejsilnějších týmů, bohužel jsme na ně nestačili," ulevil si. "Byli jsme pozadu v nasazení, v osobních soubojích i v bruslení," dodal.

I tak Letci se "sešívanými" zaznamenali lepší výsledek než v prvním vzájemném klání, kdy doma prohráli 5:13. Tentokrát Letci drželi se Slavií krok do druhé třetiny, pak už se ale skóre navyšovalo.

"Největší rozdíl vidím ve vedení kotouče v plné rychlosti," všiml si Kadaně. "V tom je Slavia odskočená a přesně tohle my ještě úplně nezvládáme. Ale svůj tým nekritizuji. Jen je prostě Slavia momentálně lepší."

Slavia Praha - Letňany 8:3 (3:0, 2:2, 3:1)
Branky Letců: Adamec, Boháček, Bláha. Asistence: Kraus, Adamec.

Šestka si připsala další vítězství

Páťáci se po porážce z poloviny listopadu vrátili na vítěznou vlnu a v dalším kole si připsali přesvědčivé vítězství 5:1 nad Benešovem.

"Byl to kvalitní soupeř, odehráli jsme výborný zápas," pochvaloval si trenér David Pojkar. "Konečně se nám začalo zase dařit v produktivitě, i když jsme měli šance na víc gólů."

Benešov přitom nastoupil s osmi hráči staršího ročníku 2007. V utkání docházelo k osobním soubojům. "Kluci se nenechali mlátit, což je moc dobře. Přestože nejsem u takových dětí zastáncem nějakých bitek," těšilo kouče.

Nejvíc si ale váží toho, že všichni Letci do jednoho odevzdali na ledě maximum. "Znovu se prokázalo, že jsme silní v osobních soubojích, ve hře na puku i v zodpovědnosti, co se týče hry dozadu. Byl to úžasný zápas a všichni si zaslouží pochvalu."

Letňany - Benešov 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky Letců: Pojkar 2, Václavík, Špaňo, Burda. Asistence: Bosák, Pavlík, Blažek, Polka, Verbeščuk.

Sedmička hrála jen půlku utkání

Sedmáci už více než měsíc čekají na vítězství a čekat musejí dál. Tentokrát totiž nestačili na pražskou Hvězdu, které doma podlehli vysoko 5:12.

Když byl trenér Martin Rousek požádán o hodnocení utkání, jen se trpce pousmál: "Přečtěte si hodnocení z minulého zápasu a bude to pořád to samé."

Jeho svěřenci totiž odehráli do poloviny utkání vyrovnanou partii. Jenže jak už se to stalo několikrát - během druhé třetiny se rytmus hry změnil jako den a noc. "Bruslí se nahoru dolů, šance jsou na obou stranách, stav je 2:2. A pak zase dva rychlé góly a je hotovo..."

Jak si vysvětlit skóre 3:10 během druhé poloviny zápasu? "Sám se ptám, čím to je, je to pro mě nepochopitelné," přemýšlí Rousek. "Najednou po 30 minutách bloudíme v lese, ztratíme orientaci a je z nás třináct bludných Holanďanů," dodal k utkání, v němž mu opět chybělo několik marodů.

Letňany - Hvězda Praha 5:12 (2:1, 1:6, 2:5)
Branky Letců: Topol 2, Vítek 2, Surkov. Asistence: Novotný, Vítek, Kofroň, Novák.

Osmičku zrazovala produktivita

Osmáci v nadstavbě čekají na první výhru a nedočkali se jí ani v měření s Benešovem, když prohráli 0:4. Ovšem nenechte se mýlit - soupeř má v tomto ročníku velmi kvalitní tým.

"Jenže my nedáváme góly, a když nedáte góly, nemůžete pomýšlet na úspěch," posteskl si trenér Marek Čurilla. "Přitom herně to nebylo z naší strany vůbec špatné."

Pravda, Letci se minimálně dvakrát dostali do příležitosti, kdy stáli sami před benešovským brankářem. Kotouč za jeho záda ale dostat nedokázali, a tak soupeř na druhé straně trestal.

"Tým to ale odbojoval, dokonce se nebál postavit starším a výrazně větším klukům a poprat se s nimi. Nedá se hráčům nic moc vyčíst, jen se prostě trápíme v koncovce," zopakoval kouč Čurilla.

Letňany - Benešov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Devítka uhrála přijatelnou prohru

Deváťáci nadále čekají na první bodový úspěch v letošní sezoně. S pražskou Hvězdou ale neodehráli špatné utkání a připsali si druhý nejpřijatelnější výsledek, když padli 1:4.

Ostatně i kouč Martin Rousek se snažil být optimistický. "Byl to z naší strany solidní výkon," hodnotil.

Letci v polovině utkání prohrávali 1:3, jenže se jim nedařilo střelecky prosadit. Povedlo se jim to jen z trestného střílení - a to ještě z hole obránce. "V útoku se nenašel nikdo, kdo by měl odvahu a chtěl se dostat do šance. Byli jsme vepředu prakticky neškodní, ale obranná hra nebyla špatná," viděl Rousek.

I tak své hodnocení zakončil pozitivně. "Uhráli jsme přijatelný výsledek. Třeba se od toho můžeme trošku odrazit."

Letňany - Hvězda Praha 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branka Letců: Brytski. Asistence: Isaev.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka